• 24.05.2016 13:30

50 yılık koca çınar’ın dikili bir ağacı bile yok. Yıllardır her yönetimin tesis ve sürekli gelir sözü vermesine rağmen hala dikili bir ağacının olmadığı Düzcespor’un makus talihini değiştirecek bir gelişme yaşandı.  Düzce milletvekili Faruk Özlü’nün yeni hükümette Bilim Sanayi ve teknoloji  Bakanlığı görevine getirilmesi Düzcespor için büyük şans. Faruk Özlü fırsat buldukça Düzcespor maçları gelen, Düzcespor’a uzak durmayan bir isim. Faruk Özlü’nün bakanlığı döneminde Düzcespor’un tesisise kavuşması mümkün. Şimdi iş iktidar partisinin il yöneticilerine düşüyor. Düzcespor’da oluşacak yeni yönetimin ilk işi Bakan Faruk Özlü’yü ziyaret etmek  ve kendisinden tesisleşme konusunda destek istemek olmalı. Düzcespor bu tarihi fırsatı kaçırmamalı. 2 dönemdir Düzcespor’a tesis yapacağım diyen ancak bu güne kadar bu konuda net bir çalışması olmayan Düzce Belediye başkanı Mehmet Keleş’inde Faruk Özlü’ye bu konuda bilgi  vermesinde fayda var. Faruk Özlü’nün ayrıca Bakan olarak Düzcespor maçlarına gelmesi  Düzcespor’un itibarını arttırır.

BAŞKAN KİM OLACAK ?

5 Haziranda kongre var. İlk kongrede çoğunluğun sağlanması zor görünüyor. Düzcespor’un kaderi büyük bir sürpriz olmadığı taktirde 12 Haziran tarihinde yapılacak kongrede belli olacak. Önceki kongrelerde olduğu gibi yine başkanlık için aday yok. Spor kamuoyunda başkanlık için adı geçenler var ancak net bir açıklama yok. Bu isimler içinde Nusret Özsoy ile görüşme fırsatım oldu. Nusret Özsoy  kulübün borçlarından korkuyor ve haklı. Nusret Özsoy yıllardır tanıdığım ve Düzcespor’a katkı yapacağına inandığım bir isim. Özsoy taraftar ve yönetici olarak Düzcespor içinde var olmuştu. Kendisine destek verilirse Düzcespor yönetimini alır. İşin içine siyasi tercihler girermi bilemem ancak kulübün borçları gerçekten ürkütücü. En azından 2015-2016 sezonunda futbolcuların alacakları kongreye kadar ödenmeli. Başkan Keleş futbolculara bu konuda ödeme sözü vermişti. Bu borç yükü altında Düzcespor’u birilerinin almasına beklemek hayal  ötesi. Kongrede yine Düzce Belediyesi ağırlıklı bir yönetim kurulur diye düşünüyorum. Düzcespor’un kaderi Mehmet Keleş’in elinde.

DÜZCENİN ÇUKURLARINI GÖREN YOK MU?

Düzce Belediye başkanı Mehmet Keleş’e seslenmek istiyorum. Bu köşeden defalarca Düzce’nin bütün cadde ve sokaklarının çukurlarla dolu olduğunu yazdım. Herhalde kendisi de bunları görüyordur. Neden hala bu çukurlar kapatılmıyor ?Düzce’liler olarak hep çile çekmeye mahkummuyuz.  Bu çukurları Belediye yönetimi görmüyor mu?Sivil toplum örgütleri, muhtarların bu konuda neden sesi soluğu çıkmıyor. Anlaşılan bozuk ve çukur yollardan benim dışımda şikayeti olan yok.