• 26.10.2017 18:50

1986 yılında Düzce İmam-Hatip Lisesinde başlayan memurluk hayatım 15 Eylül 2017 tarihinde emeklilikle noktalandı. Yaklaşık 31 yıl Türk Milli eğitimine hizmet ettim. Düzce İmam-Hatip inde 20 yıl (memur ve kütüphane memuru olarak)İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 7 yıl (VHKİ-Memuru)  Milli eğitim Müdürlüğüne bağlı.Avni Akyol Vakfı kütüphanesi ve son 3 yılda kalıcı konutlar dünya bankası Vali  konağı halk kütüphanesinde çalıştım. Emekliliğin tadını çıkarmaya çalışıyorum. Torunumla doya , doya oynuyorum. Darısı diğer çalışanların başına. Artık azda olsa özgürüm ve daha rahat yazacağım. .Uzun zamandır tiyatro oyunları yazamadım. Artık tiyatroya da geri dönmenin zamanı geldi.

DÜZCESPOR  ŞAMPİYON OLUR

Bu yazımı Kemerspor maçından önce yazıyorum. Tüm samimiyetimle söylüyorum. Bu takım bu sezon bu grupta şampiyon olur. Grubumuz istikrarsız takımlarla dolu. Düzcespor’un kadrosu önceki sezona göre daha iyi.Ara transferde golcü ve defansa alınacak 2 futbolcu bu takımı şampiyon yapar. Yeterki  teknik patron Ahmet Duman takımı cesaretli oynatsın. Bana göre bu takımda Emin’in oynama  zamanı, Bu futbolcuya daha fazla şans tanınmalı. Golü unutan Muzaffer 1 gol atsa gerisi gelir. Tekrar ediyorum yönetim sözünü tutar, ara transferde 2 önemli  futbolcu alınırsa bu takımı kimse tutamaz.

BAL TAKIMLARIMIZLA HAZIRLIK MAÇI YAPILSIN

Düzcespor her Perşembe günü çift kale çalışması yapıyor. Bence çift kale yerine Düzcespor bölgesel amatör futbol liginde mücadele eden Beyköy Belediyespor ve Kaynaşlı  Belediyepsor ile hazırlık maçı yapsın. Önceki sezonlarda Düzcespor alt yapı takımları ile hazırlık maçları oynuyordu.

SDAT YAPILMAZ, TESİS YAPILMAZ

1985 yılında Düzce Damla gazetesine muhabir  olarak başladım. 1986 yılında memuriyet hayatım başladı ancak gerek kaymakamlık ve gerekse Valilik olurları ile tam 32 yıldır Damla gazetesinde çalıştım (Kısa bir süre Düzce Tv ilk kurulduğu yıl)1985 yılında spor müdürümüz Mehmet İbrahimoğlu’ydu. O yıllarda da sık, sık Düzcespor tesisini yazıyordu. Daha sonraki yıllarda Mehmet abinin yerine ben geldim ve bende her yıl tesis konusunda sık, sık haberler yaptım. Benim bu güne kadar edindiğim  tecrübelerim  bu tesisin ve stadın Düzce’ye yapılamayacağı söylüyor. Düzce’de sporu seven milletvekili yok, Sporu seven Valimiz yok, sporu seven  iktidar partisinin başkanı yok.  Böyle olunca tesis hayal ötesi. Tek umut Düzce Belediyesi. Mehmet Keleş’n Şıralık’ta başladığı tesis  inşallah tamamlanır. Stat konusuna gelince göreceksiniz  rantı için stadı yıkayacaklar, yeni stat yapacağız diye oyalayacaklar. Beyköy’de aynısı oldu. Nasılsa Düzce’de kimsenin sesi çıkmıyor, herkes halinden memnun. Biz gazetecilerde temcit pilavı gibi aynı şeyleri yazacağız. Bir Avni Akyol, bir Necmi Hoşver  gibi milletvekili gelmedikçe sporda bir adım atamayız. Tabi bu arada eski  valimiz Halil Nimetoğlu’nu da unutmamak gerekir. O görevde olsaydı şimdi Şıralık’ta muhteşem bir tesis vardı.