• 13.04.2016 11:09

DEDE OLDUK

Zaman su gibi akıp geçiyor. Dün çocuktum, büyüdüm, evlendim , çocuk sahibi oldum ve bugün oğlum çocuk sahibi oldu ve bende dede oldum. Birinci evliligimden dünyaya gelen oğlum Umut  Işık’ın (1989 doğumlu) oğlu Ömür’ü kollarıma almak onu sevmek büyük mutluluk. Artık bizde dedeler  kervanına katıldık. Darısı diğer babaların başına. Bu arada bizleri arayıp tebrik eden, hastaneye gelen tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. Allah torunuma sağlıklı uzun ömürler versin.

YOLLARDAKİ ÇUKURLARI GÖREN YOK MU

Çanakkale’den dünürüm geldi. Düzce’yi dolaştırdım. Yolları görünce şaşırdı. Bu Düzce’de Belediye yokmu diye sitem etti. Çok doğru bir tespit. Düzce’de hangi mahalleye, hangi sokağa girsek çukurlarla dolu. Bu çukurları gören yokmu? Hadi Belediye yetkilieri bunları görmüyor. Muhtarlarda mı görmüyor? . Ne kadar sessiz bir toplum olduk. Başkan Mehmet Keleş’e seslenmek istiyorum. Şöyle bir Düzce sokaklarında gez, rezaleti gör. Düzce sokaklarındaki, caddelerindeki çukurlar artık kapatılsın.

NEDEN OTOPARK YAPMAK ZORUNLU DEĞİL

Birkaç kez gündeme getirmiştim. Düzce’nin en büyük sorunlarından biri otopark sorunu. Hala yeni yapılan iş merkezlerinin, sitelerin, apartmanların otoparkları yok. Neden otopark yapmak zorunlu olmuyor. İş merkezlerinin nasıl otoparkı olmaz. Düzce’yi yönetenler Düzce’nin geleceği ile oynuyor. Bir iki sene sonra Düzce sokaklarında bırakın araçla gitmeyi yürünmeyecek. Kaldırımlar, caddeler her yer araçla dolu. Otopark zorunlu olsa bu araçlar sorun olmaz. Düzce Belediye Meclisi bu konuda gerekini yapsın. En azından bundan sonraki yapılarda otopark parası alınacağına otopark yapılması zorunlu olsun.

KÜLTÜR SİTESİ NE OLDU?

Ne zaman Şıralık’dan geçsem gözüm kültür merkezine takılıyor. Yıllardır her siyasetcinin en kısa zamanda yapılacak dediği kültür sitesinde en küçük bir çalışma yok. Sözde geçen sene kesin acılacaktı. Düzce’de gerekli mekanlarından biri olan Kültür sitesi anlaşılan kimsenin umurunda değil. Siyasiler bu kadarmı duyarsız. Söz veriliyor, yapılan bir şey yok. Kültür sitesini daha çok koşuşacağız.

CEZAEVİ NE OLACAK ?

Türkiye’de planlama diye bir şey yok. Sadece günü kurtamanın telaşındayız. Bilindiği gibi Düzce cezaevi Çilimli ilçesine taşındı. Çilimli’de cezaevi inşaatı sürerken mevcut cezaevinin ne olacağı planlanmadı. Cezaevi taşındı ,eski mekan harabe, ne olacağı belirsiz. Diğer cezaevi taşınmadan bu mekanın nasıl değerlendirileceği belli olmalıydı. Şimdi mevcut hastaneler taşınacak, taşınacak hastanelerin nasıl değerlendirileceği hala belli değil. Günlük düşünen ve balık hafızalı bir milletten ne beklenebilir ki .

DÜZCESPOR TESİSİ

Son olarak tam 30yıldır yazdığım ancak kendim yazıp kendim okuduğum Düzcespor tesisini bıkmadan bir kez daha yazıyorum. Düzce Belediye başkanı  ilk göreve geldiği günden bu güne kadar her konuşmasında Düzcespor tesisi yapılacağını söylüyor ancak yıllardır yapılan bir şey yok. Başkan geçen gün yine Düzcespor tesisinin yapılacağı söylemiş. Hep söyleniyor, hep söyleniyor. Düzcespor tesisi bence hayal bile değil, Hayal ötesi. 30yıldır hep aynı nakarat yapacağız. Yapacaksanız yapın artık, yapmayacaksanız söz vermeyin.