Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

SANATA EVET (37)

  • 29.09.2022 11:08

HAFTANIN KİTAP ÖNERİLERİ

 

İÇİN İÇİN YANAN ATEŞ KİTAP AÇIKLAMASI

Milyonlarca okuru büyüleyen Trendeki Kız ve Karanlık Sular’ın yazarı Paula Hawkins’ten aldatma-ya, cinayete ve intikama dair yepyeni bir roman.

Londra’da genç bir adam korkunç şekilde öldürülmüş olarak bulununca, onu tanıyan üç kadın hakkında soru işaretleri oluşur. Laura kurbanın teknesinden çıkarken görülen son kişidir. Teyzesi Carla hem onun hem de yakın zamanda vefat etmiş bir başka aile üyesinin yasını tutuyordur. Mi-riam ise polisten sır saklayan meraklı bir komşudur. Kurbanla ayrı bağlantılara sahip üç kadın, iç-ten içe kendilerine yapılan yanlışları düzeltmek için yanıp tutuşur.

İntikam söz konusu olduğunda iyi insanlar bile korkunç şeyler yapabilir. Huzuru bulmak için ne kadar ileri gidilebilir? Sırlar alev alıp patlamadan önce ne kadar süre için için yanabilir?

“Kitabın sonunu yalnızca bir kâhin tahmin edebilir.”

–New York Times

“Tüm harika gerilim kitapları gibi ters köşelerle dolu. Aynı zamanda derinlikli, zeki ve fazlasıyla insancıl bir kitap.”

–Lee Child

HER ŞEYİ DÜŞÜNME KİTAP AÇIKLAMASI

Wall Street Journal Çoksatan

Daha Kolay Karar Verin, Kararlarınızdan Şüphe Duymayı Bırakın ve Hayatınıza Daha Fazla Neşe Ka-tın

Verimsiz, hatta yıkıcı bir düşünce döngüsüne yakalanmanın nasıl bir his olduğunu hepimiz biliriz. İhtimaller döngüsünde sıkışıp kalmak, kararsızlıkla boğuşmak, yanlış anlama korkusuyla felç ol-mak... Üstelik bu kısır düşünce döngüsünden çıkmak genellikle bizim için bir seçenek gibi de durmaz.

Her şeyi düşünmek dediğimizde sadece taşınmak ya da bir ilişkiyi sonlandırmak gibi hayati karar-lardan söz etmeyiz, zihinsel enerjimizi bizden çalan ve bunu hak etmeyen önemsiz ayrıntıları kas-tederiz. Aşırı düşünmeyle gelen şüphe, endişe, suçluluk, abartılı mükemmeliyetçilik, erteleme ve daha pek çok olumsuz duygu ve davranış tıpkı bulutların güneşi engellemesi gibi sizi karanlığa boğar.

Yazar Anne Bogel dünya çapında çok satan Her Şeyi Düşünme kitabında aşırı düşünmenin ayağı-mıza gizlice taktığı çelmeleri nasıl etkisiz hale getirebileceğimizi anlatıyor. Oyalayan düşünceler-den kurtulmanın, idareyi ele almanın, rahat seçimler yapmanın ve güneşin tekrar içeri girmesini sağlayabilmenin pratik ve zengin stratejilerini sunuyor. Küçük sorunlarla başa çıkmayı kolaylaştı-ran ve kalıcı fark yaratan bir eylem planı sunan bu kitap sizi özgür kılacak.

 “İyi ya da kötü diye bir şey yoktur, düşünmek onu öyle yapar.”

 William Shakespeare

 

MASALCI KİTAP AÇIKLAMASI

Masallar, anlatıldıkça gerçek olurlar...

Gerçeklik nerede başlıyor, masal nerede bitiyor belli değil. Kurguyla hakikatin iç içe geçtiği, şifrelerle dolu bir labirent Masalcı...Paganizm ve ezoterik öğretiler araştırmacısı ve yazarı Erhan Altunay’ın kaleme aldığı eşsiz bir tarihi roman. Dünya sahnesinde yüzlerce yıldır oyna-nan o büyük oyunun en önemli parçasıdır Türkiye... Özellikle İstanbul. Hatta Ayasof-ya...Yüzlerce yıl önce yaşamış olan bir Masalcı, bugünün İstanbul’unda Balat semtinde dola-şırken seçtiği bir adama anlattığı masalla yaklaşmakta olan büyük tehlikenin haberini veri-yor. Kutsal Emanetler’in peşinde İstanbul sokaklarında şövalyelere karşı başlayan bu amansız mücadelenin sonu ne olacak? Kutsal Emanetler’i Fatih Sultan Mehmet mi sakladı? Şövalye-ler Türk topraklarında hâlâ Kutsal Emanetler’i mi arıyorlar? Dünyanın her köşesinde patlayan her bombadan ya da sıkılan her kurşundan şövalyeler mi sorumlu? Kadıköy, Üsküdar, Çengel-köy, Balat, Sultanahmet sokaklarında kalabalığın içine karışmış yürüyen şövalyeler kim? Ma-salcı’nın anlattığı masal bugüne ışık tutmayı başarabilecek mi? Yaklaşmakta olan büyük teh-likenin önüne geçmek mümkün mü? Nefes nefese okunacak eşsiz bir tarihsel kurgu, belki de saf gerçek 

HAFTANIN FİLMLERİNDEN SEÇMELER

YANLIŞ ANLAMA 2

30 Eylül 2022 / Komedi

Yönetmen Aykut Taşkın

Oyuncular: Cemal Hünal, Yılmaz Gruda, Fatih Özkan

Ceyhun, ününe fazlasıyla düşkün olan bir şeftir. O, çocukken onu yanına alıp, bildiği her şeyi öğ-reten Ahmet Usta ve onların yanından ayrılmayan Fazıl ile birlikte her şeye yeniden başlamak için Bakü’ye gider. Ahmet Usta, Bakü’de annesinden devraldığı restoranı işleten Aydan Şef’e an-nesinin tarifini bulmasına ..

ALABORA AŞK

30 Eylül 2022 / Dram, Romantik

Yönetmen Ali Can Gebeş

Oyuncular: Cemal Hünal, Belçim Bilgin, Erkan Can

Ali, geçimini balıkçılık yaparak sağlayan bir adamdır. Onun hayatı, nişanlısı Esma ile evlenmeleri-ne kısa zaman kala acı bir olay yaşanmasıyla bambaşka bir hal alır. Zor bir seçim yapmak zorunda kalan Ali, aşkı uğruna delilik ve dahilik arasında farklı bir çözüm bulmaya çalışır. Bu sırada Esma, zeka geriliği olan ...

ZUHAL

30 Eylül 2022 / Dramatik komedi

Yönetmen Nazlı Elif Durlu

Oyuncular: Nihal Yalçın, Sadi Celil Cengiz, Serpil Gül

Üst orta sınıfa mensup bir kadın olan Zuhal, iyi bir işe, hoş bir eve, uzun sürekli bir ilişkiye sahip-tir. Zamanınu rutin koşuşturmalarıyla geçiren Zuhal’in hayatı, bir gece duyduğu kedi miyavlama-sıyla değişir. Sesin apartmanın içinden geldiğini düşünen Zuhal, bu nedenle uzak durmayı tercih ettiği komşularıyal iletişim .. 

DÜZCE TİYATROYA DOYACAK

Düzce’de tiyatrolu günler devam ediyor. Tiyatroseverler  Ekim ayı içerisinde 5 yeni oyunu izlayebilecekler. İşte Düzce’de Ekim ayı tiyatro takvimi

MAHŞERİ CÜMBÜŞ 6 EKİM’DE DÜZCE’DE

Mahşer’i Cümbüş adlı komedi de  Yiğit Arı, Güray Özcan, Ayça Işıldar Ak, Fatih Günay, Ayhan Taş ,Fatih Pestil,Gürkan Cevizci,Hazal Yumukoğlu,Nagihan Turgut,Özlem Turay,Serdar Sezgin Güvenç, Yiğit Ozan Ozansak ve Burak Satıbol’un rol alıyor. 

GEÇMİŞTEN GELEN KADIN 18 VE 19 EKİM

Van Devlet Tiyatrosu oyuncuları tarafından hazırlanan “Geçmişten Gelen Kadın “ 18 ve 19 Ekim 2022 tarihlerinde Düzce Belediyesi Kültür Merkezinde sahnelenecek. Alman yazar  Ro-land  Schimmelpfennig’ın kaleme aldığı oyunu Sibel Aslan Yeşilay Türkçeye çevirdi. Evlilik, ayrı-lık,aşk, kavuşma gibi temaların farklı biçimde anlatıldığı tek perdelik oyun 18 Ekim 2022 Salı ve 19 Ekim 2022 Çarşamba günleri saat 20.00’de Düzce’li tiyatro severlerin beğenisine sunulacak. Oyunun biletleri Düzce İl Kültür Müdürlüğü ve Düzce Belediyesi Kültür merkezinde satılacak. Oyun 17 yaş ve üzeri sanatseverlere  tavsiye ediliyor.

OYUNCU KADROSU

Frank: Hasan Çağdaş Kılıç

Claudia:Gülten Elif Selçuk

Romy:Gülen Sezer Aray

Andi. M. Çağatay Turgut

Tuna: Bilgesu Gökçeaslan

Rejisör:Hakkı Kuş

Dekor& Tasarım: Bekir Beğen

Işık Tasarımı:İzzettin Biçer

Müzik: Eren Coşan

Koreoğrafi:Gülden Çelen

Rejisör Yardımcısı:Gülbahar Bozkurt

Rejisör Asistanları:M. Çağatay Turgut,Bilgesu Gökçeaslan

KARLAR ÜLKESİ 30 EKİM 

DİRMİT 31 EKİM

 

 

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yazarlar

Rıdvan Erdoğan Çelik

VİCDANIN SESİ

3 Aralık 2022 Cumartesi
Kenan Sertoğlu

GÜZEL BİR GÖZ

3 Aralık 2022 Cumartesi
Kenan Işık

SANATA EVET (45)

2 Aralık 2022 Cuma
Lütfü Şimşek

BENZER MANZARALAR  

30 Kasım 2022 Çarşamba
Fatih Özüdoğru

NEYİN VAR?

26 Kasım 2022 Cumartesi
Çiğdem Kanarya

BAKMAK

21 Kasım 2022 Pazartesi
Tüm Yazarlar

Resmi İlanlar