Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

’22 Yıl Daha Kaybetme Lüksümüz Yok’

İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce’nin dar bir alana sıkıştırılmasının, kentin gelişmesini engellediğini söyledi. Er, Düzce’nin 22 yıl daha kaybetme lüksünün olmadığının altını çizdi. 

’22 Yıl Daha Kaybetme Lüksümüz Yok’
9.12.2021 - 12:49
Haber Merkezi

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er,  İl olduğu günden bu yana Düzce’nin gelişmekte ve genişlemekte sorun yaşadığını belirterek “300 -400 bin nüfuslu bir kenti 3 km bir alana sıkıştıramazsınız. İl merkezinin, hem araç hem de insan yoğunluğundan bir an önce kurtarılması gerekiyor. Her şey elimizin altında olsun mantığı yürüterek şehre özel bir kimlik veremezsiniz aksine  bütün kamu binalarını şehrin merkezine yaparak insanlarla birlikte sıkıştırırmış oluyorsunuz” diye konuştu.

22 yıldır doğru bir planlama yapılmadığı söyleyen Başkan Er, “22 yıl önce il statüsüne kavuşmuş Düzce’ye baktığımızda, aslında çok yol kat edememiş, doğru bir planlama yapılarak şehir doğru konumlandırılamamış, bir Düzce görüyoruz. Düzce’de doğru sanayileşmeme yapılamamış. Tarım sanayisi yerine, tarım arazileri, farklı alanlarda kalkınma odaklı olmayan sanayiye açılmış. Şehrin yapılanmasında ki kararsız tutum, trafik sorununun artmasına, insan yoğunluğunun il merkezine sıkışmasına sebep olmuş" dedi.

Düzce’nin 22 yıl daha kaybetme lüksü olmadığını belirten Er,  “Düzce’nin bir 22 yıl daha kaybetme lüksü yoktur. Acilen hak ettiği şehir kimliğine kavuşmalı, doğru sanayileşme, dengeli gelir dağılımı ve doğru bir şehir planlamasıyla kent yeniden kimliklendirilmelidir” şeklinde konuştu. Haber: Elif Varol


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar