Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

İYİ Parti'de ihtiyaç sahiplerine destek

İYİ Parti'de ihtiyaç sahiplerine destek
18.04.2020 - 14:26

Yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle, ihtiyaç sahibi vatandaşların Ramazan ayını bir nebze de olsa rahat geçirmelerine destek vermek amacıyla çalışma başlatan İYİ Parti il ve ilçe Teşkilatları, bir ailenin temel erzak ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlanan yaklaşık 300 ramazan kolisini dağıtmaya başladı. İl Başkanı Yunus Özay Er, yapılan bu çalışmayla toplumsal dayanışmayı arttırmayı amaçladıklarını ifade ederek,  “Ramazan ayı dini açıdan çok önemli bir ay olmasının yanı sıra sosyal açıdan da yardımlaşma, dayanışma ve hoşgörünün ön plana çıktığı en önemli aydır. Bizler de üzerimize düşen görev ve sorumluluğu yerine getirerek, ramazan ayında da vatandaşlarımıza destek olmaya devam ediyoruz.” dedi. 

Yardımın gizliliği ilkesiyle hareket ettiklerini söyleyen Er,  yardımlaşmanın dini ve sosyal bir görev olduğunu, amaçlarının yardım yapıldığını göstermek değil bir vatandaşın derdine derman olmak olduğunu ifade ederek ”bir elin verdiğini diğer el görmesin” anlayışıyla hareket ettiklerini belirten Er, "Bize başvuran, ya da arkadaşlarımızın tespit ettiği ihtiyaç sahibi 300 ailemize destek olacağız" diye konuştu.

 Üzerinde “Aklın baharda olunca fikrin çiçek açar. Güzel düşün, güzel olsun. Ne havaya, ne suya ne de toprağa. Cemre bu sefer insanlığa düşsün. Düzcelinin Düzceliye selamı ile.” notunun bulunduğu erzak  kolileri ihtiyaç sahibi ailelere tek tek ulaştırılmaya başlanıyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.