Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

İYİ Parti’den borçlanma kararına destek

İYİ Parti’den borçlanma kararına destek
6.03.2020 - 13:21

Düzceli’nin daha fazla vakit kaybına tahammülü olmadığını belirten Er, yapılacak harcamaların üyelerce kontrol edilebileceğinin de altını çizdi. 

Düzce Belediyesinin son meclis toplantısında önemli kararlara imza atıldı. İYİ Parti Düzce Teşkilatı tarafından yapılan yazılı açıklamada otobüslere 65 yaş üzeri Düzcelilerin biniş kısıtlamasının kaldırıldığı duyuruldu. 

İyi Parti Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve Grup Başkanı Ender Çakar konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Komisyona ve öncesinde meclis gündemine gelen ve 65 yaş üzeri vatandaşların toplu taşımadaki kullanım kısıtlamalarının gerek insani gerekse de hukuki olarak sakıncalar içerdiğini ve mutlak suretle değiştirilmesi hususunu, gerek şahsim gerekse de meclis üyemiz Sayın Oğuz Özyiğit, tekraren belirtti. Tüm komisyon üyelerinin katkıları ve meclis üyelerinin de onayı ile bu yanlış uygulama düzeltildi, hayırlı olsun” dedi.

Prof Dr. Necmettin Erbakan’ın adının Düzce’de bir caddeye verilmesi hususu da karara bağlantı. İyi Parti Meclis Üyesi Erkan Dinçer, ilgili teklifin kabulünden dolayı duyduğu mutluluğu tüm meclis üyelerine teşekkür ederek ifade etti.

Düzce Belediyesi’nin borçlanması ile alakalı olarak mecliste alınan kararı desteklerini ifade eden İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, “ Kurumların borçlanması karşılığı olmayınca elbette rahatsız edici bir durum. Fakat Düzce Belediyesi hepimizindir ve ekonomik olarak yaşadığı sıkıntılar ortadadır. Bu sıkıntılar hem Belediye’nin icraat yapmasına engel teşkil etmekte hem de özellikle esnafın mağdur olmasına sebep olmaktadır. Bizim Düzce’nin daha fazla vakit kaybetmesine tahammülümüz yok. Dolayısı ile gerek Belediye’nin önünün maddi manada açılması, kararın alımı esnasında taahhüt edildiği ve belirtildiği üzere, esnaf alacaklarının ödenmesi, gerekse de bundan sonra Belediye harcamalarını en azından üyesi olmamız hasebiyle kontrol etme sansımız olması sebebi ile desteliyoruz. İnşallah Belediye hizmet üretme ve kentin sorunlarına daha etkin çözümler bulma yolunda bu vesile ile daha hızlı ilerler” diye konuştu.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar