Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

İYİ Parti’den soru yağmuru

İYİ Parti’den soru yağmuru
5.12.2019 - 09:48

 Üyeler, belediye işçilerinin ödemeleri, Başkan Faruk Özlü’nün danışman kadrosunda yer alan Ali Dilber ile avukatlık sözleşmesi yapılıp yapılmadığı, meclis üyelerinin maaş alıp almadığı ve kiralanması gündemde olan 85 aracın ihale süreci ile ilgili soru önergelerini meclise sundular. 

 

 

Soru önergelerinde şu ifadelere yer verildi: 

 

ÜCRETLER NE ZAMAN ÖDENECEK?

Belediyenin kadrolu çalışanlarının ve şirketlerinde çalışan işçilerinin maaş ve ikramiyeleri ile ilgili göstereceğimiz hassasiyet  belediye meclisi olarak en önemli önceliklerimizden olmalıdır. Bu kapsamda belediye çalışanlarına ödemelerini düzensiz yapmaktadır. Bu düzensiz ödemeler ne zaman son bulacaktır ? İşçilere ödenmesi gereken Mayıs, Ağustos ve Aralık ikramiyeleri ödenmiş midir ? Ödenmemiş ise nasıl bir ödeme takvimi planlanmaktadır ? Belediye iştiraklerinde çalışanların hafta sonu çalışıp hafta içi izinli sayılması uygulaması karşısında oluşan maddi kayıplar nasıl karşılanmaya çalışılmaktadır.    

 

DİLBER İLE SÖZLEŞME YAPILDI MI?

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün basına danışan kadrosundan lanse ettiği Av. Ali Dilber belediyenin iştirakleri olan şirketlere avukatlık sözleşmesi yapmış mıdır? Bu şirketlere avukatlık hizmeti alıyorlarsa Ali Dilber’e ne kadar ücret ödemektedirler ? Ali Dilber’e ait olan bir arabuluculuk şirketinin Düzce Belediyesi ile bir sözleşmesi var mıdır ?   

 

MECLİS ÜYELERİ MAAŞ ALIYOR MU?

Belediye Başkanı Faruk Özlü seçim çalışmalarında meclis üyeleri maaş almayacak diyerek bir taahhüt vermişti. Şuan bu mecliste belediyeden veya belediyeye ait şirketlerden maaş alan üye var mı? Eğer maaş alan meclis üyeleri varsa isimleri nelerdir ?  Maaş alan meclis üyeleri varsa Başkan Faruk Özlü seçim zamanı verdiği taahhütten neden farklı davranmaktadır?

 

85 ARACIN İHALE SÜRECİ

Ekonomik sıkıntı göz önüne alındığında, Belediyemizin belli ihtiyaçlarının Düzce esnafindan karşılanmasının önünün açılması. Belediye tarafindan kiralanması gündemde olan 85 aracın ihalesi ile alakalı ilk ihalenin iptal sebepleri ve sorumluları? Toplumuza yapılan hizmetlerin sürekliliği açısından kent bilincinin kazandirilmasi adına kent bilinci eğitimlerinin verilmesi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.