Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

İYİ Parti’den 7 soru önergesi

İYİ Parti’den 7 soru önergesi
5.11.2019 - 14:01

İYİ Partili üyeler önergelerinde İstanbul Caddesi’nde uygulanan Bisiklet yolu projesi ile ilgili ‘eksik ve geç kalınmış bilgilendirme’ yorumunu yaparak komisyon kararını sorguladılar. Düzce Belediyesi tarafından yapılan ihalelerin EKAP üzerinden incelenmesi talebinde bulunan üyeler, 4374 sayılı Kamu İhale Kanunu çerçevesinde 21/B uygulaması ve ihalelerin iptal sebeplerini, 2019 yılı içerisinde de benzer uygulamaların yapılıp yapılmadığını öğrenmek istediler. 

EDS sisteminin hangi firma tarafından ve hangi şartlarda yapıldığı, aktif olarak çalışıp çalışmadığı suallerine de önergelerinde yer veren üyeler, Kent Konseyi ile ilgili mezuata aykırı çalışmaların incelenmesini talep ettiler. 

Önergelerde ayrıca Danışmanlık ve proje ofisleri gibi çalışma gruplarında hangi usullere göre görevlendirme yapıldığı, bu yapılarda çalışanların hukuki ve idari sorumluluklarının olup olmadığı, 2014-2019 dönemini araştıracak Teftiş Kurulunun ilgili şartlara haiz olup olmadığı, BELTUR’un faaliyet alanı, kiralama şartları ve ödeme sisteminin etkinliği, kiralama sistemleri ve alışverişlerde kesilmeyen fişlerin sebebi ile tahsilatların nasıl muhasebeleştirildiği sorgulandı. 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.