Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

İyi Partiden kanun teklifi hazırlığı

İyi Partiden kanun teklifi hazırlığı
24.08.2019 - 15:59

Şiddeti mazur görmeyeceklerini ve normalleşmesini engelleyeceklerini dile getiren Sayman, kadın cinayetlerine dur demenin insan olmanın bir gereği olduğunun altını çizerek  “Genel başkanımızında her fırsatta söylediği gibi kadın bedeni üzerinden ahlaksızca siyaset zihniyetinin ülkemizi getirdiği durum maalesef  #EmineBulut cinayetidir.

Bu cinayetlerin önünü alacak adımlar İstanbul sözleşmesinde mevcuttur. 6284 sayılı kanun uluslararası sözleşme gereği kadını korumak için çıkarılmıştır. 

Fakat kadını yok sayan odaklar bu kanundan rahatsız olduklarını her fırsatta dile getirip ortadan kaldırmaya çalışmıştır. Bu iktidar kendi dönemlerinde kadın cinayetlerinde ki önemli artışı görmezden gelerek ciddi adımları atmamıştır. Partimiz bu konuda etkin yaptırımlar içeren ağır cezalar getirecek kanun teklifi hazırlamaktadır.

Şiddeti mazur görmeyecek ve normalleşmesine engel olacağız. Kadın cinayetlerine dur demek yalnızca bir siyasi duruş değildir. İnsan olmanın, var olmanın ve Türkiye Cumhuriyeti anayasası tarafından korunan yaşama hakkının bir gereğidir” diye konuştu. 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar