Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Düzce’de

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Düzce’de
26.02.2019 - 15:58

31 Martta yapılacak yerel seçimler için İl teşkilatının seçim çalışmalarına katılmak üzere Düzce’ye gelen Genel Başkan Meral Akşener, İl Başkanlığı’nda partililer tarafından karşılandı. Ardından İl Başkanı Yunus Özay Er’in makamında basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Meral Akşener, Mersin Belediye Başkan Adayı olan ancak YSK’ya geç bildirildiği için adaylığı kabul edilmeyen Burhanettin Kocamaz’ın durumu ile ilgili açıklamalar yaptı.

"Mersin’de bir komployla karşı karşıya kaldık"

  Kocamaza iki öneride bulunduğunu anlatan Akşener, “Biz Mersin’de bir komployla karşı karşıya kaldık. Önlemlerini almaya çalıştık. Sayın Erdoğan için bu bir fırsattı. Niye fırsattı? Hukukun ilk kez uygulanacağı bir fırsattı, bu fırsatta netice itibarıyla Kocamaz, Tuna, Vahap Seçer, 3 aday var. 3 aday arasında bir yarışma var.  Dolayısıyla yarıştan bir adayın çekilmesi demek haksız bir rekabetin ortaya çıkması demektir. Kimin seçileceğine ise Mersinli karar verecekti. Herkesin Cumhurbaşkanı olmaya bir fırsat vardı. Hukuk işlemesi için buna örnek gösterilecek bir fırsattı. Bu fırsatın tepildiğini nereden anlıyoruz?

AK Parti’nin YSK’da ki temsilcisinin çok şecaat gösteren tavrından anlıyoruz. Tarafsız kalmak yerine taraflı bir tutum gösterilmiştir. Dolayısı ile bu kumpasın bu ihanetin kimsenin yanına kar kalmayacağı aşikardır. Benim bizzat Kocamaz’a önerdiğim iki formül var. Bugün kendisi Ankara’ya gelecek. Ben Düzce programım bittikten sonra gideceğim. O seçenekler kendisine aittir. O nedenle onun izni olmadan paylaşmam mümkün değil.  O nedenle paylaşamıyorum” dedi.

 
 Akşener daha sonra Düzce’de esnaf gezisi yaptı.


Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.