Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Fındık İYİ Parti’nin de gündeminde

Fındık İYİ Parti’nin de gündeminde
26.10.2018 - 11:21

Fındıkla ilgili partinin yaptığı çalışmalar kamuoyuyla paylaşılırken, yerel seçim süreci ile ilgili olarak ise geçtiğimiz günlerde gündeme getirdiğimiz Ömer Küçük ile görüşme yapıldığı doğrulandı.

1.Kuruluş Yıldönümünü kutlayan İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, İYİ Partinin toplumsal bir ihtiyaç neticesinde kurulduğunu söyleyerek, kısa sürede örgütlendiğini ve aldığı oy oranıyla mecliste temsil edilen bir parti haline geldiğini belirtti.

İYİ Parti sözcüsü Tacettin Akman, fındık ile ilgili yaptığı çalışmayı aktardı. MHP’nin verdiği fındık araştırılsın önergesini İYİ Parti’nin de desteklediğini söylerken, bu desteğin iktidar partisinin oylarıyla reddedildiğini belirtti.

Akman, “ Asıl üzücü olan, içlerinde  Düzce milletvekillerinin de bulunduğu AKP vekillerinin alkışlayarak bu olayı kutlamalarıdır. Reddetme gerekçelerinde gerek milletvekilleri gerek teşkilat yöneticileri şu mazeretlere sığınmaktadır. CHP ve HDP’nin desteklediği bir önergeyi desteklemeyiz. Biz de İYİ Parti olarak soruyoruz, sizler önergeyi doğru yanlışa göre mi değerlendiriyorsunuz, kimin verdiğine göre mi değerlendiriyorsunuz. Fiyat açıklamasını doğru bulmuyoruz diyorlar. Daha önceki seçim dönemlerinde Temmuz ayında Ak Parti fiyat açıklamıştır, o zaman niye açıklanmıştı. Üreticimiz mağdur edilmeyecektir, kasım ayı geldi hala üreticinin mağduriyeti giderilememiştir.” Dedi.        

İYİ Parti’nin fındıkla ilgili çalışmalarını paylaşan Akman şunları söyledi.

“ Fındık, "Stratejik ve Millî" bir ürünümüzdür. Türk fındığı ve üreticisinin korunması devlet politikası olarak benimsenmelidir. Lisanslı depoculuk ve ürün borsaları geliştirilip, stoklu çalışma imkanı sağlanmalıdır.  Fiskobirlik rehabilite edilmelidir. Bölgede, fındığa dayalı gıda sanayisine teşvik verilmelidir.  Enflasyona rağmen, 4 yıldır dönüm başına 170 TL olarak ödenen alan bazlı destekler 200 TLye çıkarılmalıdır. Üreticiye fındık alım garantisi verilmelidir.  Fındık için kilo alım fiyatı, 10 lira maliyet ve 5 lira da refah payıyla, toplam 15 lira olmalıdır.”

İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, yerel seçim çalışmalarını farklı stratejiler ile sürdürdüklerini söylerken, Ömer Küçük ile görüşme yaptıklarını bildirdi.

Ömer Küçük ile birlikte 11 isim ile daha görüştüklerini söyleyen Er, müzakerelerin belli noktaya geldiğini, ancak kesinleşme noktasında atılması gereken adımlar olduğunu belirtti.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar