Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

CHP ve İYİ Parti'de istifalar

CHP ve İYİ Parti'de istifalar
23.05.2018 - 15:01

Düzce’de 24 Haziran seçimleri öncesinde istifa şoku yaşandı. Liste krizi istifalara neden oldu. Seçime 31 gün kala CHP ve İYİ Parti’den gelen 22 istifa haberi şaşırttı.

CHP’DE 16 KAYIP YAŞANDI
Düzce CHP İl Başkanı Vildan Cemşit ve yönetimde yer alan 15 kişi parti üyeliğinden istifa ettiler. Vildan Cemşit’in 15 kişinin imzalarının olduğu istifa dilekçelerini Genel Merkeze ilettiği öğrenildi. İstifaların gerekçesi ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

İYİ PARTİ’DE ADAYA TEPKİ 
Ardından İYİ Parti’den de 6 üyenin istifa haberi geldi.Kurucu yönetim kurulu üyeleri, Aslıhan Atik, Cemil Acar, Banu Tuna, Ertuğrul Çiçek, Melahat Acar ve Murat Öztürk, ilk sıra adayı Ercan Katırcıoğlu’nun hizmet kapasitesini yetersiz gördükleri gerekçesiyle istifa ettiklerini duyurdular.     l Haberin devamı 4’te

İstifa ile ilgili yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:  “Ülkemizin içinde bulunduğu durumdan çıkış yolu olarak gördüğümüz İYİ Partimiz, parti programımızdaki ilkelerimiz olan açık, dürüst, hesap verilebilir olmak, çoğulcu katılımcı, kapsayıcı, pozitif siyaset yapmak, eleştiriye açık ve özgür düşünceli olmak, siyaseti değerler üzerinden üretmek ve yapmak, farklılıklara saygılı olmak, ilkelerini yerine getirebilmek için yaptığımız çabaların boşuna olduğunu üzülerek görmekteyiz.

Bu bağlamda teşkilatımızın kurucu il başkanı ve milletvekili adayı Ercan Katırcıoğlu’nun bugüne kadar yürüttüğü siyasetin, geliştirdiği söylemlerin, veremediği hesapların sonunun gelmeyeceği, Düzce’mize hizmet etme kapasitesinin yetersiz olduğunu düşündüğümüzden dolayı Düzce İyi Parti Yönetim Kurulunda bulunan görevlerimizden istifa ediyoruz.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar