Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“Yol Haritasını Belirlemek İçin Önmeli”

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce’nin ancak tüm paydaşlardan fikir alınarak büyüyebileceğine dikkat çekti.

“Yol Haritasını Belirlemek İçin Önmeli”
28.12.2021 - 17:31
Güncelleme 28.12.2021 - 17:32
Haber Merkezi

Düzce Belediyesi tarafından organize edilen İktisat ve Kalkınma Kongresini değerlendiren Er, istikrarlı ve sürdürülebilir büyümenin sağlanması için bir yol haritasına ihtiyaç olduğunu vurguladı. Er, kongrenin bu manada atılmış önemli bir adım olduğuna dikkat çekti. 
“Artık Düzce de bir şeyleri kırmadan yeni bir şeyler yapabilmelidir” diye Yunus Özay Er  daha sonraki kongrelerin daha sağlıklı ve verimli geçmesi için önerilerini şöyle sıraladı:

Kentin geleceği konuşulacak ise gerçekçi bir tarihsel perspektifle hareket edilmelidir. Bunun içinde kentin tarihine hakim, şehrin büyüklerine, eşrafına konferanslarda mutlaka yer verilmelidir. 

Düzce’nin basını, ekonomisi, tarımı, ekolojik dengesi kentin kalkınması için olmazsa olmaz konulardır. Bu konulara değinirken Düzceli insanları toplumsal paydaşlar olarak daha fazla katkı sağlamalarının önü mutlaka açılmalıdır. 

Şehrimizde aktif ve üreten bir üniversite vardır. Bu tip vizyonel çalışmalarda mutlaka Düzce Üniversitesinin daha fazla katkı vermesi sağlanmalı, üniversitenin şehrin gelişmesinde en önemli unsurlardan biri olduğu unutulmamalıdır. 

Şehir dışından gelenleri ağırlamak adına başarılı bir misafirperverlik gösterilmesi bizleri de mutlu etmiştir. Aynı özeni Düzce’nin ilerlemesi adına çözüm ortağı olarak görülmesi gereken siyasi, akademik ve ticari muhataplar için de davet ve ağırlama noktasında mutlaka gösterilmelidir” dedi.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar