Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ÖZAY DEPREM İÇİN UYARDI

İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce’nin olası bir deprem için hazırlıksız yakalanmaması için kaynakların kentsel dönüşüme harcanmasını istedi.

ÖZAY DEPREM İÇİN UYARDI
15.02.2023 - 16:42
Haber Merkezi

Depremlere ve doğal afetlere hazır olmanın her şeyden daha önemli olduğunu belirten Er, Düzce’nin de deprem kuşağında yer aldığını hatırlatarak “Kasım ayında yaşanan son depreminde işaret ettiği üzere adeta afet ile iç içe bir şehir hüviyeti taşımaktayız.

İçişleri Bakanlığınca hazırlanan Aralık 2022 tarihli Düzce depremi etki analizi raporu bize göstermiştir ki şehrimiz uzmanlarca beklenen depreme karşı gerek alt yapı gerek idari gerekse de organizasyonel olarak ciddi eksiklere sahiptir. Ciddi adımlar atmak elzemdir” dedi.

Yunus Özay Er kaynakların kentsel dönüşüme harcanması gerektiğine dikkat çekerek “İnsan hayatı her şeyin üstündedir. Bu gerçekten hareketle estetik ağırlıklı projelere harcanacak kaynaklar depreme hazırlık olarak adlandırabileceğimiz kentsel dönüşüm, barınma alanları ve afet koordinasyonu yapısal adımları için harcanmalıdır” dedi.

Yetişmiş insan gücünün önemine değinen Er, “Son Kahramanmaraş depremi bize göstermiştir ki tedbirsizliğin, alt yapı eksikliğinin ve organizasyonel kabiliyete sahip yetişmiş insan gücü zafiyetinin telafisi yoktur. Düzce’de de bu gerçekler çerçevesinde adımlar atılmalı, kaynaklar olası depremlere hazırlık için harcanmalıdır. Şehirlerin yatırım manasında öncelikleri olmalıdır ki Düzce açısından öncelik depreme hazır olabilmektir. Kaynaklar bu yönde bilimsel bir çerçevede hazırlanmalı, uzmanlarla birlikle hareket edilmelidir.

Aksi halde insanlarımız kaderleriyle baş başa kalacaktır ki Düzce insanı bundan çok daha iyisini hak etmektedir. Bu çerçevede atanmış ve seçilmiş tüm Düzce idarecilerinin ivedilikle doğru ve kararlı adımlar atmaya çağırıyoruz” diye konuştu.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar