Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“DÜNYADA KAÇ ÖRNEĞİ VAR?”

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Belediyesi’ne Asar Projesinin akıbetini sordu. Proje kapsamında yapılacak köprüden araç geçmeyeceğini söyleyen Er “Böyle bir köprüye ödenmesi planlanan milyonlarca liranın dünyada kaç örneği vardır?” sorusunu yöneltti.

“DÜNYADA KAÇ ÖRNEĞİ VAR?”
16.12.2022 - 15:59
Haber Merkezi

Yunus Özay Er Belediye Meclis toplantılarında verilen soru önergelerinin cevaplanmadığını dile getirerek “Aylar boyunca Belediye Meclis üyelerimizin verdiği soru önergeleri Düzce Belediyesi tarafından cevaplanmamakta aynı tavır ne yazIk ki diğer muhalefet meclis üyelerinin soru önergelerinde de yaşanmaktadır. Bu sebepten dolayı basın yayın organları kanalıyla asar suyu projesinin mevcut durumu ile alakalı sorularımızın cevabını Düzce Belediyesinden kamuoyu adına beklemekteyiz” dedi. 

Asar Projesi ile ilgili Belediye’ye sorular yönelten Er “Şehre katma değer yaratmasını umduğumuz projenin “fore-kazık” ve zemin güçlendirmede yaşanan son değişikler sonucu ne kadara mal olması planlanmaktadır? Mevcut yapısı sebebiyle üzerinden araç geçmeyeceği bilinen ve  ne araç ne de yaya trafiğine de ne kadar katkısı olacağı bilinmeyen bir köprüye ödenmesi planlanan milyonlarca liranın dünyada kaç örneği vardır?  Parasal olarak oldukça yüksek bir miktara ulaşan köprünün maliyeti için ilk başta yapılan finansal planlamanın dışında ekstra bir borçlanma beklemekte misiniz? Ortaya ekstra maliyetler çıkacak mıdır ? Cevap evet ise bu ekstra maliyet kalemlerini nasıl finanse edeceksiniz? Düzce Belediyesinin bu güne kadar yapmış olduğu projelerde yaşanan aksaklıklar ve gecikmeler göze alındığında proje planlanması ve ön çalışmalarında hata yapıldığını düşünüyor musunuz ve yöntem değiştirmeyi düşünüyor musunuz?” diye konuştu. 

Er, “Düzce İYİ Parti teşkilatı olarak soru önergelerimize devlet yönetme ciddiyeti paralelinde cevap verilmesini ısrarla ve umutla bekliyoruz ki Düzce halkı adına siyasi partilerin en doğal hakkıdır” dedi.


Editör: E. Yılmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar