Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

YUNUS ÖZAY ER : “TUTARLILIK BEKLİYORUZ”

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er ücretsiz servis sorununun ivedilikle çözülmesini istedi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in verdiği sözü hatırlatan Er “Beklentimiz tutarlı olmanız, insanları zor durumda bırakmamanızdır” dedi.

YUNUS ÖZAY ER : “TUTARLILIK BEKLİYORUZ”
6.12.2022 - 14:57
Haber Merkezi

    Yunus Özay Er öğrencilerin ve servis firmalarının mağduriyetinin bir an önce giderilmesini isteyerek “Düzce zaten mevcut İl Milli Eğitim müdürlüğünün bu tip enteresan ve aceleci tavır ve açıklamalarına yabancı değil. Nitekim aynı Milli Eğitim Müdürlüğünce bilgilendirilen Düzce Valiliği önce okulların deprem sonrası 28 Kasım tarihinde açılacağını duyurmuş, sonrasında ne hikmetse ikinci bir açıklama ile 4 Aralık Pazartesiye kadar okullar tatil edilmiştir. Şimdi de Milli Eğitim Bakanının açıklamasına rağmen gerek servisçilerin gerekse ailelerin mağduriyeti ve yaşanan belirsizlik apaçık ortadadır. Okulların deprem öncesi güçlendirilmesinde yaşanan belirsizliklerden bugüne İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ortaya konan verimsiz ve plansız çalışma şekli ne zaman son bulacak merak etmekteyiz. Düzceliler adına öğrencilerimizin ve velilerimizin mağduriyetini giderilmesi, okul servisi yapan esnafında durumunun netleşmesini ivedilikle beklemekteyiz” diye konuştu. 

    Er velilerin tutarlılık beklediğini vurgulayarak “Ücretsiz taşıma olacak mı olmayacak mı ? İlgili öğrenciler ücretsiz beslenmeden faydalanacak mı faydalanmayacak mı ? Düzce halkı Milli Eğitim Bakanına mı yoksa Düzce’nin İl Milli Eğitim Müdürüne mi inanacak çocuklarını hangisinin açıklamaları çerçevesinde ve nasıl okullarına yollayacaktır? Beklentimiz tutarlı olmanız, insanları zor durumda bırakmamanızdır” şeklinde açıklama yaptı.


Editör: D. Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.