Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCELİ'NİN TAHAMMÜLÜ KALMADI

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, istifalarla boşalan koltuklara atanacak isimlerde liyakat aranıp aranmayacağını sordu.

DÜZCELİ'NİN TAHAMMÜLÜ KALMADI
6.06.2022 - 14:41
Güncelleme 6.06.2022 - 16:11
Haber Merkezi

“Yeni yapılacak olan görevlendirmelerde şahıslar birkaç kurumdan maaş alacak mı” sorusunu yönelten Er ekonomik krizle boğuşan çocuklara iş bulamayan Düzcelilerin artık bu tür davranışlara tahammülünün kalmadığını vurguladı. 

Düzce’de geçtiğimiz hafta yaşanan istifalardan sonra, boşalan koltuklara yapılacak atamalarla  ilgili sorular soran İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, “Düzce siyaset gündemi son günlerde yerel bazda istifalar, görevden almalar ve yeni atamalar ile meşgul olmaktadır. İYİ Parti Düzce Teşkilatları olarak dikkat ile takip ettiğimiz bu süreçte konuları her zamanki gibi hiç kişiselleştirmeden insanın değil sistemin mühim olduğunu, doğru çalışma yöntem ve yapısının tesis edilmesinin zaruri hale geldiğini yerel idarecilere tekraren hatırlatmak isteriz” dedi. 

Üniversiteyi bitirmiş gençlerin iş bulma sıkıntısı yaşadığı Düzce’de, parti mensubu diye bazı şahısların koltuklara oturtulmasının doğru olmadığını belirten Er, “Yeni yapılacak görevlendirmeler kurumların ve karar vericilerin kendi tercihi olmak ile beraber bizim Düzceliler olarak bilmek istediğimiz husus, yeni yapılacak olan görevlendirmelerde görev alacak olan şahısların birkaç kurumdan maaş alıp almayacağı, üniversiteyi bitirmiş gençlerimiz iş bulma sıkıntısı yaşarken en önemli özelliği  parti mensubu olmak olan  insanların yeniden görevlendirilip görevlendirilmeyeceği, son olarak da yeni görev alacak olan insanların şirket mensubundan ziyade parti mensubu gibi çalışıp atandıkları kurumlara hiçbir katkı sağlamadan hatta bazen görev yerlerine gelmeden dahi maaş alıp almayacaklarıdır.

Bu hususları dikkate alınarak yapılacak atamalar Düzce kamu vicdanında karşılığını bulacaktır. Aksi tavır ve davranışlara ise ekonomik krizle boğuşan çocuklara iş bulamayan Düzcelilerin tahammülü kalmamıştır. Lütfen yeni yapacağınız atama ve görevlendirmelerde bu hassasiyetleri gösteriniz ki biz de size yakın gelecekte bu tip sorular sormak zorunda kalmayalım” dedi.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar