Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"SUÇUM YOK İSTİFA ETMEYECEĞİM"

İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Erkan Dinçer, kendisine ait işyeri ile ilgili ortaya atılan kaçak yapı iddialarına yatın verdi.

"SUÇUM YOK İSTİFA ETMEYECEĞİM"
2.06.2022 - 12:25
Haber Merkezi

Dinçer, yaşanan olayda kendisinin bir suçu olmadığını ve bu sebeple istifa etmeyeceğini söyledi. İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er ise Encümen kararının henüz ilgili şahsa ulaşmadın sosyal medyada paylaşılmasının kişilik haklarına saldırı olduğunu savundu. 

“BENİM BİR YAPTIRIMIM YOK


Yaşanan süreci kamuoyu ile paylaşan Dinçer “Bir işyeri satın aldım kiraya vermek istedim. Kiralamak isteyen kişi buraya bir dönerci açacağını söyledi. Daha sonra Belediyeye gidip neler yapması gerektiğini sormuş. Belediye ile yaptığı görüşmeden sonra sözleşme imzaladık. Binada ikamet edenlerden izin alması gerekiyordu. Bir daire haricinden herkesten izin almış.  Artan maliyetler nedeniyle bir an önce inşaata başlamak istemişler. Belediyeden izin almadan. Benim bu olayla ilgili bir bağlantım var mı? Evet Düzce Belediye Meclisi İmar Komisyonunda üyeyim. Fakat İmar Müdürlüğünde her hangi bir yaptırımım yok. Ben komisyondayım istediğinizi yapın demek gibi bir durumum asla olmaz. 

“ENCÜMEN KARARI BANA ULAŞMADI”


Daha sonra alınamayan o izin belgesini aldılar ve belediyeye götürdüler. CD eksik demişler. Bir de iş yerinin sahibi ile olan sözleşme lazım denmiş. Daha açılış yapılamadı. Fakat bu süreç içerisinde belediyeden gidilip bir tutanak tutulmuş. 12 Mayıs’ta da bununla ilgili bir encümen kararı var. Bu karar da daha benim kendi adresime gelmedi. Ben bunu basından öğrendim. 

“SUÇUM YOK İSTİFA ETMEYECEĞİM”


Bu sadece yeni kiracının ön tarafa sundurma yaptırmasından kaynaklanan ve bu sundurma ile ilgili evrakları zamanında tamamlanmamasından kaynaklanın bir şey. Kiracıya yayınlanan haberlerden dolayı İYİ Parti’nin zarar gördüğünü söyledim. Belediye Yazı İşleri Müdürlüğüne durumu anlatan bir yazı vermesini istedim. Oda verdi. Ben suç işlemedim o yüzden istifayı düşünmüyorum” dedi. 

“KİŞİLİK HAKLARINA SALDIRI”


İl Başkanı Yunus Özay Er ise Encümen kararının henüz ilgili şahsa ulaşmadan sosyal medyada paylaşılmasının önemle üzerinde durulmasını istedi. Er bu durumun kişilik haklarına saldırı olduğunu ifade ederek “Hukuka bağlı insanlarız. Encümen kararı henüz ilgili şahsa ulaşmadın sosyal medya troll hesaplarından nasıl görülüyor? Bunun sorgulanması lazım. Whatsapp mesajları ile nasıl kamuoyu oluşturulup, Düzceliler arasında yayılmaya başlıyor? Bakın bu kişisel hakların ihlalidir. Bununla alakalı Erkan bey gerekli hukuksal adımları atıyor.

Düzcelilerin belediyenin kurumsal kimliğine ve Belediye başkanına duyduğu güvenin devamlılığının sağlanması için bu konu ile ilgili gereken yapılmalıdır. Size kesilen her cezaya bir itiraz hakkınız vardır. İtiraz hakkının manası savunma hakkıdır. Hukukun en temel prensibidir. Siz kendinize ulaşmamış bir ceza metni ile ilgili savunma yapamazsınız. Bunun ulaşma yolu da bellidir. Tebligat. Erkan beye bu ulaşmamıştır” diye konuştu. 

“YARGISIZ İNFAZ YAPILIYOR”


Erkan Dinçer’e yargısız infaz yapıldığının savunan Er “Herhangi bir işletmede kiracının yapmış olduğu belediye tarafından imara aykırı olarak herhangi bir yapı tespit edilip cezası kiracıya kesilmiş midir? Eğer ki oradaki yapıdaki ceza kiracıya kesildiyse burada neden mülk sahibine kesiliyor? Sayın başkanın da bilgisinin olduğunu düşündüğüm konu ile alakalı kamuoyunu aydınlatırsa sevinirim. Belediye Başkanına ve Belediye yetkililerine çağrıda bulunuyoruz, bu tip evrakları troll hesaplar yolu ile kamuoyunla paylaşıp yargısız infaz yapacaklarına gereğini yapsınlar. Eğer yanlışsa, yıksınlar” şeklinde açıklama yaptı.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar