Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“BU DEĞİŞİM DAHA NE KADAR SÜRECEK?”

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Yılmaz’ın istifasıyla ilgili bir basın açıklaması yayınladı. Er, Düzce Belediyesi’ndeki bu değişimin daha ne kadar süreceğini sordu.

“BU DEĞİŞİM DAHA NE KADAR SÜRECEK?”
20.05.2022 - 18:19
Haber Merkezi

Er açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Üzülerek takip etmekteyiz ki Düzce Belediyesinde bitmek tükenmek bilmeyen değişim ve görevden alınmalar devam etmektedir. Bu gün yerel basına yansıdığı üzere Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Serkan Yılmaz Belediye Başkan Yardımcılığından istifa etmiş, yerine Sayın Barış Bayrak atanmıştır. Sayın Yılmaz’a hizmetleri için teşekkür ediyor yeni atanan Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Barış Bayrak’a başarılar diliyoruz. Sürekli vurguladığımız üzere Düzce Belediyesinde yaşanan bu istikrarsız durum ne yazık ki hem çalışanların performansına hem de üretilen hizmetlere yansımakta, bizler başta olmak üzere tüm Düzceliler yaşanan bu sureci üzüntü ile takip etmektedir. Artık bu istifa, değişim ve görevden alınma durumlarının son bulmasını umuyoruz.”

Temel yönetim ilkesi olarak şeffaflık ve planlamada hassasiyet ilkelerinin benimsenmesi gerektiğini belirten Er, “Yeni atanan yetkililere sağlıklı bir zemin ve beyaz bir sayfa açabilmeleri adına önerimiz şeffaflık ve planlamada hassasiyet ilkelerini Düzce Belediyesinde temel yönetim ilkesi olarak benimsenmesi ve uygulanmasıdır. Aksi durumda Sayın Faruk Özlü’nün görev bitim süresine kadar Düzce halkı daha çok Belediye Başkan Yardımcıları veya Müdürler görecektir. Bununla beraber, yeni atanan belediye başkan yardımcımızın işini kolaylaştırmak ve iyi bir başlangıç yapabilmesi adına sadece kamuoyunu bilgilendirme amaçlı olarak ve herhangi bir itham amacı gütmeksizin şu sorularımız ile Düzce halkının bilgilendirilmesini istemekteyiz” dedi.

Göreve yeni başlayacak Belediye Başkan Yardımcısına kamuoyunun merak ettiği bazı konuları sorun Er, “Son Belediye Meclis toplantısında da gündeme geldiği üzere, Düzce Belediyesince düzenlenen malum büfe ihalesi iptal edilmiştir.  Bu iptal bağlamında:

1-İhalesi iptal edilen ticaret hane ticari faaliyetini hangi yasal dayanak ile sürdürmektedir?

2-İhali iptali ile beraber büfelerin işletme ruhsatları da iptal edilmiş midir ?

3-İhali iptali ile beraber ilgili yapılar kaçak yapı durumunda mıdır ? Durum bu şekilde ise Belediye zabıta ekipleri herhangi bir tedbir veya müdahale yapmayı düşünmekte midir ? Ciro bazlı gelir teminini Belediye hangi yasal dayanağa göre yapmaktadır ?

Bu sorularımıza verilecek müspet ve doyurucu bilgiler yeni atanan Belediye Başkan Yardımcımızın da işini kolaylaştıracak, umudumuz odur ki makamında geçireceği görev suresini ‘uzun’ kılacaktır.

Biz İYİ Parti Düzce Teşkilatları olarak artık “ biz demiştik” demek istemiyoruz” dedi.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar