Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

İYİ PARTİ'DEN ENGELLERİ KALDIRALIM ÇAĞRISI

İYİ Parti Düzce Teşkilatları Engelliler Haftasında Düzce’de yaşayan engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek için onlarla birlikte sokağa çıktılar. Tekerlekli sandalye ile ulaşımda yaşanan zorluklara dikkat çektiler. Engelleri kaldıralım çağrısında bulundular.

13.05.2022 - 14:46
Güncelleme 13.05.2022 - 14:47
Haber Merkezi

İYİ Parti Teşkilatları ve Gençlik Kollarının, farkındalık yaratabilmek ve engellilerin sorunlarının çözülmesine destek olabilmek için yıl boyunca yürüttükleri çalışmalar ‘engelliler haftası’ paralelinde kamuoyu ile paylaşıldı.

Düzce şehir merkezinde tekerlekli sandalye ile ulaşım zorluğunu gösterme adına engelliler ile bir araya gelindi ve bir video çekildi. Düzce İYİ Parti Gençlik Kolları Başkanı Dilara Kefeli, sorunlara çözüm üretmenin en önemli sorumlulukları olduğunu vurgulayarak “Farkındalık yaratmakla kalmayıp somut sorunlara en azından Düzce bazında çözüm bularak, arkadaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak yerelde en büyük sorumluluklarımız arasında yer almalıdır” dedi

Konu ile alakalı açıklama yapan Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er ise engellilere sosyalleşebilecekleri alanlar yaratılması gerektiğine işaret ederek “Kadere inanan insanlar olarak her birimizin potansiyel engelli adayları olduğumuz bilinci ile sadece belli günlerde engelli vatandaşlarımızı hatırlamaktan ziyade  sosyalleşmeleri başta olmak üzere hayatlarını kolaylaştırma adına hareket edilmelidir. Ulaşım başta olmak üzere engelli bireylerin  hayatındaki ‘engeller’ İYİ Parti iktidarında hızla çözüme kavuşturulacak olan temel konulardan biridir” şeklinde açıklama yaptı. 

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Hakan Deniz de, “Hafta boyunca etkinlikler yapan İYİ Parti Düzce Teşkilatları olarak  fikirlerini ve çözüm önerilerini bizler ile paylaşan, duruşu ve hayata bakışına büyük saygı duyduğumuz Sayın Miray Vildan Sakallı Hanımefendiye de şehir adına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.


Editör: E. Varol
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar