Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"DÜZCE'NİN İMAJI ZEDELENİYOR"

İYİ Parti Düzce İl Örgütü’nden Kaynaşlı Belediye Başkanı  Birol Şahin’in Düzcespor'un şampiyonluk kutlamasında yapılacak konsere kadın şarkıcı çıkmaması gerektiği şeklindeki paylaşımına sert tepki geldi. İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce’nin imajının bu tür söylemler ile zedelenmesinin rahatsız edici olduğunu söyledi. 

"DÜZCE'NİN İMAJI ZEDELENİYOR"
5.05.2022 - 12:05
Haber Merkezi


“KADIN CİNAYETLERİNİN TEMEL SEBEBİ”


Düzce Kadın Politikaları Başkanı Nuran Sayman, kadını yok sayan yaklaşımın, kadın cinayetlerinin temel sebepleri arasında yer aldığını dile getirerek “Son yıllarda kadına şiddetin ve kadın cinayetlerinin en temel sebepleri arasında olan ve ülke genelinde de ne yazık ki yaygın hale gelen kadın kimliği üzerinden yapılan ayrıştırıcı kutuplaştırıcı ve kadını yok sayan yaklaşımın bir yansımasını Düzce’nin bir ilçesi olan Kaynaşlı Belediye Başkanının ifadelerinde görmüş olmaktan derin bir üzüntü duyduk.

Geleneklerimizde toplumun temel taşı olarak görülen kadınlarımız  üzerinden sadece kadın olduğu için siyaset yapmanın son bulmasını ve toplumumuzda birleştirici role sahip olan kadınların yanlış ifadelerle aşağılanmasını anlayamamakta, bu tavra artık tahammül edememekteyiz. Sayın Başkanı Düzce’yi ve Düzcelileri hak etmedikleri bir duruma sokan açıklamasıyla alakalı protesto ediyor kendisine kamu idarecisi olması ve kendisini önemli bir ilçemizin Belediye Başkanı olması paralelinde daha birleştirici ve bütünleştirici söylemler yapmaya davet ediyoruz” dedi. 

“HERKESİN YAŞAM TARZINA SAYGI DUYULMALI”


Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er ise herkesin yaşam tarzına saygı duyulması gerektiğini vurgulayarak “Her ne kadar ifade özgürlüğü en temel hak ve hürriyetlerden biri olsa da Sayın Şahini yapmış olduğu açıklamayı Düzce açısından son derece üzüntü verici buldum. Şehrimizin sürekli olarak bu ve benzeri olumsuzluklarla ülke gündemine gelmesinden ve imajının zedelenmesinden duyduğum rahatsızlığı ifade etmek isterim.

Farklı fikir ve yaşam tarzına sahip insanların yıllardır barış ve huzur içerisinde bir arada yaşadığı örnek bir şehir olarak Düzce’de, şahsım da dahil, tüm idarecilerin beyanlarında daha özenli olmalarını rica ediyorum. Vazgeçemeyeceğimiz en temel husus Birlik ve beraberlik içerisinde cinsiyet ayrımı üzerine siyaset kurgulamadan yaşamak olmalıdır. Herkesin yaşam tarzına ve  hayatına hepimiz saygı duymak ve bu saygımızı sıklıkla ifade etmek zorundayız” diye konuştu.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar