Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

İsmetpaşa Ticari Alan Olmayacak

Bolu İdare Mahkemesi, İsmetpaşa Ortaokulu binası alanın ticari amaçla değerlendirilmesi kararına itiraz eden velileri haklı buldu. Mahkeme yürütmeyi durdurma kararı aldı. 

İsmetpaşa Ticari Alan Olmayacak
11.03.2022 - 15:36
Haber Merkezi

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, İsmetpaşa Ortaokulu alanın ticari alana dönüştürülmesine mahkemenin dur demesinin doğru bir karar olduğunu belirtti.
 

‘MAHKEME VELİLERİ HAKLI BULDU’
 

Er, Düzce Belediyesi’nin İsmetpaşa Okulu arsasını eğitim alanından ticari alana çevirmesine itiraz eden velileri mahkemenin haklı bulduğunu ve alanın tekrar eğitim alanına çevrildiğini belirterek “Bugün Düzce, yerel yönetimin almış olduğu kararın yanlış olduğunu bir kere daha görmüş tüm uyarılarımıza rağmen liyakati göz ardı eden aceleci ve muhalefetin görüşlerini yok sayan idari yaklaşım ile zaman kaybetmiş, zor durumda kalmıştır. Şehrimizin en eski eğitim kurumlarından olan İsmet Paşa okulunun yıkılarak yerine iş merkezi yapılmasına yargı dur demiştir” dedi. 
 

‘YARGININ KARARINDAN MUTLUYUZ’
 

Yargının vermiş olduğu karardan mutlu olduklarını vurgulayan Yunus Özay Er “Tekraren söylemek isterim ki ‘biz demiştik’ demekten mutlu olmuyoruz. Ama lütfen Belediye Yönetimi olarak liyakate, bilgiye ve bilime önem veriniz. Her ne kadar İsmet Paşa Okulu yeniden eğitim alanı kapsamına imar değişikliği ile alındıysa  da kaybedilen zaman ve vatandaşlarımızın yaşadıkları geri gelmesi mümkün olmayan gerçeklerdir. Bu yaşananlara gerek yoktur, şehir sükunetle, dayanışma ve istişare kültürü içinde de yönetilebilir. Biz  İYİ Partililer olarak doğru olanı söylemeye ve yanlışlara dur demeye devam edeceğiz. Çünkü bu şehir hepimizin” diye konuştu.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.