• 25.01.2022 10:36

Malum Pazar günü Düzcespor’un maçı yoktu…

 

 Cumartesi günü beni bir arkadaşım aramış, yarın Düzcespor’un maçı yok ama, tesislerde kongresi var demişti. Ben da kendimi ona göre ayarlamıştım. Kongreye giderim derken, arkadaş aradı… Abi ben arabayı bahçeden çıkartamadım… bir şey diyecek halimiz yok… Yürüyerek de tesislere gidecek halimiz de olmadığına göre vur kafayı yat aşağı. Tabii ki televizyon kanallarında seyredilecek maç çok… İşte bu DÜZCESPOR aşkı her şeyin üzerinde. Bu aşk benim her yerime işlemiş. İnanın bana hangi maçları seyrettiğimi bilmiyorum… Akşama doğru Galatasaray- Trabzon maçını tabii ki seyrettik…

Sabah matbaaya gelirken tabii ki yürüyecek yol yok… Malum her yer karlı… Uzun yıllardır Düzce’de böyle kar yağdığını ben hatırlamıyorum. Yüce Mevla’ya binlerce Teşekkürler… Tabii ki Pazar günü rakiplerin aldıkları maç neticeleri malum… İkisi de galip. Puan cetveline bakıyorum BİZ ikinciyiz… O da güze tabii ki… Futbol onun içinde güzel.

Haydi çocuklar… Haydi gençler… Bu hafta siz dinlendiniz. Yarından itibaren çalışmalarımıza başlayacaksınız… Cumartesi maçınız ver… Düzce şehir stadı ve taraftarı sen, ben, o… Sizleri bekliyoruz… Sırtınızda taşıdığınız renkler bizim yıllardır aşık olduğumuz kırmızı-lacivertli renkler. Düzce insanı bu renklerle büyüdü. Ne dünkü KARI düşündü Ne de gördü. Ama o renklerle var oldu. Dünya’nın en büyük DEPREMİNİ de bu insanlar gördü. Ve o günlerde bile bu olumsuzlukları yaşayan insanlar bu Düzcespor takımını hiçbir zaman bırakmadılar…

Ve takımın hiçbir geliri bulunmadığı günlerde bile bu KULÜBÜN yaşaması için uğraş verdiler…Cumartesi bu insanlar yine statta olacaklar. Kırmızı-lacivert renkteki formlarıyla sizleri ALKIŞLAYACAKLAR.

Siz siz olun, bu güzel insanları mahcup etmeyiniz. Bu insanların ne istediğini de sizlere anlatacak değilim. Sizler ama öyle ama böyle bu takımı buraya kadar siz getirdiniz. Haydi çocuklar…Haydi gençler… Çıkın sahaya, giyin formalarınızı. Bu takıma yeni gelen arkadaşlarınızla verin sırtınızı birbirinize… Bu takım ŞAMPİYON olursa önce Sizler sonra da bizler sevineceğiz… Yolunuz açık, vurduğunuz TOPLARDA GOL olsun.