• 12.03.2021 10:12

Evet beyler, her günümüzde, her maçımızda böyle güzel olsun. Ve en sonunda da bu takım ama öyle ama böyle şampiyon olacaktır. Daha önceki yazılarımda da söylemiştim. Bu takım önce Başkanın sonra da takıma DUALARINI eksik etmeyen insanların katkılarıyla bu şampiyonluk ipini göğüsleyecektir.

Hava güzel. Stadımızın çimleri güzel. Kırmızı-lacivertlilerin Şeref tribününün önünde İstiklal Marşımızı okunması ayrı bir güzel. Bu güzellikler içerisinde maç başlıyor. Dakikalar ilerledikçe oyuna bakıyorum. Misafir takıma bakıyorum. Tabii ki gayri ihtiyari kendi takımımıza da bakıyorum. Al birini vur öbürüne. Malum sezon başından bu yana hem yazdık, hem de televizyonda söyledik. Hele hele bu pandemi döneminde hem bizim takım hem de seyrettiğimiz takımların hepsi evlere şenlik. Tabii ki bu futbol seyircisiz olduğu müddetçe böyle gidecek gibi geliyor bana.
Maçın ilk yarısı 0-0 sona eriyor. İkinci yarı başlar başlamaz şube tarafındaki kaleye öyle bir gol atıyoruz ki sormayın. İlk 45 dakikada her iki takımın da hiçbir pozisyonu yoktu. Ama işte futbol. Onun için güzel mi güzel. Topun gol olacağına golün sahibi Ömer Faruk 17 nolu futbolcumuz bile inanmamıştır. 1-0 öndeyiz. 5 dakika geçti geçmedi bir gol daha. Yine golün sahibi Ömer Faruk. 2-0 Galip durumdayız sevincimize diyecek yok.
Maç sürüyor. Konuk takım hocası 5 tane adam değiştiriyor. Bizim takımın hocasında tık yok. Rakibinde bizim kaleden gittiği yok. Ve yiyoruz golü. Dakika 74. Düzce 2 - Bursa 1. Tabii ki homurdanmalar başlıyor. O arada Ömer Faruk dediğimiz sarı kafalı çocuğumuz yine enteresan bir vuruşla durumu 3-1 yapıyor. Bu aralarda bizim hocanın değişiklikleri anca başlıyor. Ve maç bitsin diye bakıyoruz tabii ki. Hayır diyor Ömer Faruk. 10 nolu futbolcumuz Yusuf beyin getirdiği topa güzel vuruyor 4-1. Hakeme bakıyoruz düdüğünü çalsın diye. Bir frikik veriyor beyefendi. Öyle bir gol yiyoruz ki evlere şenlik. Düzce 4 ? Bursa 2. Evet beyler kızmak yok, darılmak hiç yok. Bu takım ama öyle ama böyle şampiyon hayırlısıyla?.