• 1.03.2021 07:27

Perşembe günü Bayrampaşa maçı öncesi Siirtteki mağlubiyetten sonra yazdığım yazıda Dünyanın sonu değil demiştim. Tabii ki değildi. Üstüne üstlük Bayrampaşa maçındaki hakem faciasından sonra şimdi nereden başlayacağımı şaşırdım.

Önce Bayrampaşa maçı öncesi teknik heyetin sahaya sürdüğü 11den başlamak istiyorum. Malum teknik heyet 2 hafta önce, yani Silivri maçı öncesi göreve başlamıştı. O maç Düzcesporun 3-0 galibiyeti ile son bulmuştu. Ardından da Siirt mağlubiyeti gelmişti. Tabii ki maçın kadrosunu bu maça gitmediğim için bilmiyordum. Bayrampaşa maçı kadrosuna baktım. Maç sonrası eve gelip bu maçla ilgili yazımı yazayım derken kadrolar aklıma geldi. Silivri maçının kadrosu ile Bayrampaşa maçının kadrosunda bayağı bir değişiklik yapılmış teknik heyet tarafından.

Tabii ki bu teknik heyetin arzusudur. Ona da saygı duyacağız. Ancak bu sezon başı ve pandemi öncesi bildiğimiz kadrodan herkes sitayişle bahsediyordu.

Üstüne üstlük son Ocak ayında yeni transferler de yapılmıştı. Yeni heyetin başında olduğu takım ilk maçı 3-0 gibi net bir galibiyet ile kazanmıştı. Sözüm tabii ki sizlere beyler, bu kadroda yapılan değişiklikleri ben, sen, o yapmadı. Tabii ki sizler yaptınız. Maçın neticesi de ortada, oynanan futbolda ortada.

Şimdi bu maçın hakeminden bahsetmek istemiyordum. Ancak bu pandemi denen bela onlara da sirayet etmiş. Kimi kime şikayet edeceğiz. Hayatımız futbolun içinde geçti. Böyle bir maçta, böyle penaltı veren bir hakeme söylenecek çok şey var. Ama bu yaştan sonra söylemek istemiyorum.

Diğer takımların aldıkları maç neticeleri de ortada. Beyler hakikaten çok zor bir iş. 53 yıllık bir Koca Çınara su taşıyan binlerce insan var. Bu yıllar içerisinde bu çınara su taşıyan insanlar üzgün. Bu takımın formasını ıslatan beyler, silkinin artık. Bu iş böyle gitmez. Şampiyon olmak için çok ama çok çalışmanız gerek.