• 3.10.2017 10:07

Pazar günü Batman’daydık. Pazar sabah erken saatlerde İstanbul’dan Diyarbakır’a kalkan uçağımız Diyarbakır Hava alanı’na indiğinde güneş iyiden iyiye ısıtmaya başlamıştı. Batman’a gitmek için arkadaşlarla araba kiralıyoruz. Diyarbakır’ı turluyoruz. Batman’a vardığımızda öğle vakitleri. Staddayız, şeref tribunü Valisi dahil, hükümet erkanıyla birlikde tıka basa dolu. Maç başlıyor.

Maç devam ederken yanıma Erol hoca geliyor. Hoşbeş, birbirimize başarılar diliyoruz. Dakika 5 oldu olmadı öyle bir gol yiyoruz ki evlere şenlik. Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık misali. Maça mağlup başlıyoruz. Bu maç Düzcespor’un bu sezon altıncı lig maçı. 3-4 maçtır bu hastalık Düzcespor’da devam ediyor. İlk dakikalarda yenen GOL… Tabi ki gol atmak ZOR.

 

Maç devam ediyor. ŞerEf tribününde maç izlemek o kadar zor ki sormayın. Yukarda dedim ya Vali dahil bütün erkan var. Hop oturup hop kalkıyorlar. Erol hocayla arada bir dertleşiyoruz. Batman takımı ise bu sene izlediğim takımların en iyilerinden. Devreyi 1-0 mağlup kapatıyoruz. Tabi ki Erol hoca soyunma odasına gidiyor. Dönüşte soruyorum ‘kimleri değiştirdin.’ Ses yok. 56’da Ahmet çıkıyor, İsmail giriyor, 68’de Serhat çıkıyor, Kemal giriyor, 80’de Furkan çıkıyor Emin giriyor.

 

Maç devam ediyor. 2 takımda iyi top oynuyor. Bizimkiler biraz daha iyiceler. Tabi ki benim yanımdaki Erol Tolga hocaya taktik verecek halim yok. Ancak bildiğimi, gördüğümü söyleyen adamım ben. Bir ara kulağına üflüyorum, böyle devam edersek biz bu maçı koparırız. Maçın son dakikası bir frikik kazanıyoruz. Topun başında İsmail var. Malum geçen sezon İsmail’in frikikten bir sürü attığı goller var. Aklıma onlar geliyor. Sağ elim Turan’da, sol elim Erol hocada İsmail geliyor. Topun üstüne üstüne vuruyor. Topa kaleci uzanıyor. Top direkte patlıyor. Dönen top yine İsmail efendide. O karambolde topla buluşmak, o topu sürmek, o topu 5-6 kişi arasından alana göndermek, sana helal olsun İSMAİL EFENDİ. Anandan içtiğin sütte sana helal olsun. Kilometrelerce ötede bize o gol sevincini yaşattın ya DAHA SANA NE DİYECEĞİM.