• 13.09.2017 09:11

Cumartesi sabah namazından sonra yola koyuluyoruz. Kilometrelerce yol... Akşam karanlığından sonra Bayburt’tayız. Sabah şehri bir turluyoruz. Ahmet Demiröz isimli emekli bir öğretmene kaleye nasıl çıkılacağını soruyoruz. Adam atlıyor arabamıza. Ver elini Bayburt kalesi. Kitapta okusanız bir şey anlamazsınız. Ahmet hoca ize o kadar güzel anlatıyor ki sormayın. Tam 2 saat o kalede basmadık yer bırakmıyoruz.

Kaleden iniyoruz aşağıya. Malum maçın saati yaklaşıyor. Karnımızı doyuruyoruz. Bayburt Şehit Stadındayız. Maç başlıyor. Oturduğumuz yeri sizlere anlatmak zor. Güneş öyle vuruyor ki sormayın. Sıcaklık belki hilafsız 40’ın üzerinde. O sıcağın karşısında maç seyredeceğiz. Hakem düdüğünü örttürüyor. Top bizim ceza sahasına süzülüyor. 18’de bizim 61 nolu oyuncumuz ar. Onların da 22 nolu futbolcuları. Daha ilk topla buluşma. Bizim 61 nolu Burçak adamı öyle indiriyor ki yere sormayın. Kanımca güreşte buna PARENDE derler. Hakem penaltıyı gösteriyor. Dakika: Bir – Gol: Bir.

Takıma bakıyorum tel tel dökülmeye başlıyor. Bizim sıcaklığımız 50 dereceyi geçmiştir. Maçı izlemekte o kadar zor ki sormayın. Maç sıkıntı içerisinde sürüyor. Skor 1-0 olacak derken bir gol daha yiyoruz. Devre bitiyor.

Maç başlıyor takımda 5 numara Hüseyin yok, 26 numara Buğra var. bu kez biz başlıyoruz penaltıyla. Furkan kullanıyor penaltımızı. Skor 2-1.biraz kıpırdıyoruz ama NAFİLE. Bizim takımda kıpırdayacak hal de yok. Yiyoruz peş peşe golleri. Maç 4-1. Stadı terk ediyoruz. Diyecek bir şey yok. Bu stadlarda 50 yılı aşkın süredir maç seyrediyorum. Hiç bir maç sona ermeden stadı terk ettiğimi hatırlamıyorum. Arabaya vardığımda yanımdaki arkadaşlar geliyorlar. Arayanlara maçın 4-1 sona erdiğini anlatıyorum. Benden sonra onlar kendi kalelerine bir gol atmışlar. Maç 4-2 sona ermiş. Demek kolay tabi ki ama HAYBEYE giden 3 puan. Ona ne diyeceğiz bilmiyorum. Ancak Taner hocaya bir soru... Hocam 10 gün önce Kocaeli maçındaki KADROYU NASIL BOZARSIN?