• 27.05.2022 11:44
  • (1)

Dile kolay 22 yıllık özlem nihayet sona erdi. Gökhan Kapoğlu ve ekibi şampiyonluğa inandı. Sabretti, gece, gündüz çalıştı, tesislerde ömrünü geçirdi. Futbolcularla abi kardeş gibi oldular. Sonunda Düzcespor'u 2 lige taşıdılar. Teşekkürler başkan ve yönetimi. Düzce sizleri unutmayacaktır. Hepiniz Düzcespor tarihinde yer alacaksınız.

Şimdi 2 lig bizi bekliyor, çetin maçlar bizi bekliyor. Aynı inançla, başkanımız Gökhan Kapoğlu ve yönetimi ile yeni zaferlere yelken açacağımızı ümit ediyorum. Seyirci her zaman 12. adam olmuştur ve olmaya devam edecektir. Onların da bu şampiyonlukta katkıları çok. 3 lig 2 grupta playoff'tan şampiyon çıkan İskenderunspor’u da kutlamadan geçemeyeceğim. Ligde yenemediğimiz bu takım şampiyonluğu hak etti. Onları da tebrik ediyorum. Özellikle şampiyonluk kutlamalarında seyircilerin takımlarına sahip çıkmaları, Yomra maçı dönüşü takımı geç saatlere kadar beklemeleri, sabah 5'te karşılamaları, şampiyonluğa açlığın apaçık göstergesi. Takımlarını bağırlarına bastılar.

Biraz da stadyumun kapasitesinden bahsedelim. 2 ligde bu stada seyirci sığmayacaktır. Özellikle 2 kale arkasına ilave tribünler eklenerek kapasitenin 2500'den en az 5000'e çıkarılması gerekiyor.

Son maçta bunun sıkıntısını hep beraber gördük. Yetkililerin bu konuda şimdiden tedbirler almasını istiyoruz. Önümüzdeki yılda maçlar bu statta oynanacak. Bu yıl yetişmese bile seneye buna göre hazırlanılmalı.

2. lig Düzce'ye ayrı bir hava getirecektir. Ekonomi canlanacak, Düzce'nin adı ulusal ve yerel basında daha çok yer alacaktır. Eski günlerde olduğu gibi Düzcespor oynayacağı futbolla adından bahsettirecektir. Herkes Düzcespor’u konuşacaktır. Düzcespor'da hedef hep ileri olmalı.

Yapılacak transferlerde çok önemli olacaktır. Çok futbolcu tercihini Düzcespor'dan yana yapacaktır. Düzcespor eski günlerine dönecektir. Rakip takımların çekineceği takım olacaktır. 1970 - 1980 yıllarındaki Düzcespor ruhu tekrar geri gelecektir. Oynayacağı futbolla 2. ligde hedefin şampiyonluk olacağı inancı ile yeni futbol sezonunda takımımıza başarılar diliyoruz. Ne mutlu Düzcesporluyum diyene.

Haşmet Batur