Play off’a niyet, 3. lige kısmet (1)

2023-2024 futbol sezonu Düzcespor için hüsranla sonuçlandı.

Hakan Arslan
Hakan Arslan Tüm Haberleri
Play off’a niyet, 3. lige kısmet (1)
Play off’a niyet, 3. lige kısmet (1)
+4
Haber albümü için resme tıklayın

BAŞLARKEN

Sezona sancılı giren kırmızı lacivertlilerde 1. kayyum heyeti hedeflerinin üst sıraları zorlamak ve play off grubuna yükselmek olduğunu söylemişti. 3 farklı kayyum yönetiminin görev yaptığı , 4 farklı teknik adamın çalıştırdığı ve parasal sorunlar nedeniyle sıkıntının yaşandığı Düzcespor  2 sezonluk 2. lig macerasının ardından tekrar 3. lige düştü.

Play off’a niyet, 3. lige kısmet (1)

Düzcespor’un tarihine yazmış biri olarak küme düştüğümüz 2023- 2024 futbol sezonunda  Düzcespor’u tekrar masaya yatırdım. Yazı dizimizde sezon boyunca görev yapan yönetimler, teknik kadrolar, transferler ve ilginç  notları sizlerle paylaşacağım. Arşiv niteliği taşıyan bu çalışmamı zevkle okuyacaksınız.

DÜZCESPOR KAYYUMLARI  2023-2024

2023-2024 futbol sezonu öncesinde Düzcespor’da 7 Temmuz’da yapılan kongrede yönetimi talipli çıkmadığı  için yönetim Avukat Taner Çakır başkanlığında, Keremettin Beşer ve Erdoğan Sezgin’den oluşan Divan kuruluna kalmıştı. 

1.KAYYUM KAYYUM ÜYELERİ       

Play off’a niyet, 3. lige kısmet (1)

Düzcespor 2023-2024 futbol sezonuna mahkeme tarafından atanan . Düzce Belediye Başkan yardımcısı Okan Eren Kaltu Düzce İl Özel İdare Müdürü Hayri Şen ,İl Emniyet Müdürü Yunus Emre Ünveren (Tayini çıktı) iş adamı Muzaffer Leblebici, Düzce Defterdarlığı muhasebe müdürü Yahya Şahin. Okan Eren Kaltu, Hayri Şen  Kayyum yönetim ile girdi.Kayyum heyeti başkanlığını iş adamı Muzaffer Leblebici yaptı.

2. KAYYUM HEYETİ

Play off’a niyet, 3. lige kısmet (1)

Kötü gidişin önlenemediği Düzcespor’da mahkeme tarafından bu kez 2. kez Kayyum ataması yapıldı. 2. Kayyum heyetinde  Düzce Belediye başkan yardımcısı Okan Eren Kaltu, Düzce Defterdarlığı muhasebe müdürü Yahya Şahin, Düzce Üniversitesi Dekan danışmanı Doç. Dr. Cengiz Tuncer, Çevre, Şehircilik ve iklim İklim Değişikliği Bakanlığı avukatı Merve Hazan Sevindir, İl Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail Köse, Düzce Defterdarlığı muhasebe uzmanları Ramazan Taş,Ali Ulaş Duru ve Murat Acar İş adamı Sinan Karaman,ve Muzaffer Leblebici ‘atandı. 2. Kayyum heyeti üyelerinin tamamı 8 Kasım 2023 tarihinde görevlerinden istifa ettiler.2. Kayyum heyeti başkanlık görevine Düzce Belediye başkan yardımcısı Okan Eren Kaltu getirildi.

3. KAYYUM HEYETİ

Play off’a niyet, 3. lige kısmet (1)

Kırmızı lacivertlerin 2023-2024 futbol sezonundaki 3. kayyum heyetinde Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Okan Eren Kaltu, Düzce Ticaret Odası Başkanı , iş adamı Erdoğan Bıyık, iş adamı ve Düzcespor eski kulüp başkanı Mehmet Saygun, iş adamı Düzcespor eski genel kaptanı Selahattin Kudu, iş adamı Cansu Coşkun, mali müşavir Cahit Çelik ve Düzce İl Emniyet Müdür yardımcısı İsmail Köse yer aldı.Okan Eren Kaltu Kayyum başkanı olarak görevine devam etti. 3. Kayyum heyeti nin büyük çoğunluğunu  daha önce Düzcespor’da yöneticilik yapmış isimlerden olmasına rağmen kırmızı lacivertliler  2. ligden küme düştü.

2023-2024 FUTBOL SEZONUNDA DÜZCESPOR TEKNİK KADROLARI

Düzcespor 2023-2024 futbol sezonunda tarihinin en fazla teknik adam değişikliğini yaptı. Uzun lig maratonunda Düzcespor’da görev yapan teknik kadrolar ve ayrıntıları şöyle:

VARAN 1- ADNAN ŞENTÜRK VE EKİBİ

ADNAN ŞENTÜRK (Teknik Sorumlu)

Play off’a niyet, 3. lige kısmet (1)

1958 Trabzon doğumlu Adnan Şentürk,  futbolcu olarak Şekerspor,Hacettepe , Ankaragücü ve PTT takımlarında oynadı. Şentürk  antrenör olarak sırasıyla Ankaragücü (Alt yapı ve 1 sezon A takımı)),Elazığspor( 2 ay), Turanspor( 2 sezon),Türk Telekomspor( 24 maç),Batman Petrolspor( 33 maç),Ankara Demirspor( 27 maç), Etimesgut Belediyespor( 46 maç), Çankaya Futbol Kulübü (9 maç),Hacettepspor (16 maç )ve Düzcespor takımlarında görev aldı. Şentürk UEFA pro lisans sahibi

AFAN KOÇAK (Yardımcı Antrenör)

1982 Sivas doğumlu Afan Koçak  yardımcı antrenör olarak Kocaelispor,Derincespor,İzmit Çenesuyu Plajyoluspor, Kocaeli Güneşsspor, Kocaelispor,Körfez spor kulübü,çatalcaspor, Silivrispor,Sarıyer, Kemerspor  , Çankaya Futbol  kulübü, Batman Petrolspor,ve Düzcespor kulüplerinde görev aldı.

METİN MERAL (Kaleci Antrenörü)

1966 Trabzon doğumlu Düzcespor’un kaleci antrönörü Metin Meral futbolcu olarak Selçuk Efesspor,Darıca Gençlerbirlispor takımlarının kalesini korudu. Tecrübeli teknik adam kaleci antrenörü olarak Batman Petrolspor, darıca Gençlerbirlispor,Şanliurfaspor, Ankaraspor,Ankara Adliyespor, Çankaya Futbol Kulübü e Hacettepespor’ ve Düzcespor'da  görev aldı. Metin Meral ,Düzcesp0or teknik sorumlusu Adnan Şentürk ile birlikte Ankara Demirspor,Ankara Adliyespor,Hacettepe ve Batman Petrolspor’da birlikte çalıştı.

ALPER TUNGA SÖKMEN (Analist-Kondüsyoner)

Alper Tunga Sökmen 1977 tarihinde Ankara'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamladı.1996 yılında Dumlupınar Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Öğretmenliği Bölümünü kazandı. 2000 yılında aynı üniversiteden mezun oldu. 2003 yılında Kırıkkale Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda Okutman olarak göreve başladı. 2002-2009 yılları arasında Gençlerbirliği Spor kulübünde alt yapı antrenörü olarak çalıştı..

Sökmen Ahılı Belediyespor,Kırıkkale Yaşpihanspor,Hacettepespor, Ankara Demirspor,Çankaya Futbol Kulübü , Hacettepespor,Düzcespor  takımlarında kondüsyöner olarak çalıştı.  2011 yılında Dumlupınar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitim ve Spor Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans Programını Kazandı. 2018yılında Kırıkkale Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalında mezun oldu.

BAHRİ BENTÜR (Atletik Performans)

1993 İzmir doğumlu Bahri Bentür  futbolcu olarak Bayraklıspor ve Çay Mahallesi D. Köprüspor’da forma giydi. Genç teknik adam daha önce İzmirgücüspor, Kuruçeşmespor,Sarıyer, Altay,Kahramanmaraşspor,Buca spor, Altınordu,Çine Madranspor,  Turgutluspor  İnegölspor, Düzcespor  takımlarında görev yaptı. Celal Bayar Üniversitesi spor bilimleri fakültesi mezunu Bentür UEFA B lisansı sahibi.

ÖMER FARUK KUBİLAY (Sportif Direktör)

1996 Düzce doğumlu Ömer Faruk Kubilay futbolcu olarak düzce AS Gençlik ve Spor, Dikilitaş,Düzce Belediyespor,Beyköy Belediyespor, Geliboluspor,Batı Trakya Türklerispor, Çilimli Belediyespor, Kaynaşlı Belediyespor,Dikilitaş, Boluspor, Beşiktaş takımlarında amatör olarak forma giydi. Ömer Faruk Kubilay antrenör olarak Çiftlik Gençlik ve spor ile Düzce Gücü Gençlikspor takımlarında görev aldı. Kubilay aynı zamanda Düzce Postası Gazetesi imtiyaz sahibi.

ADNAN ŞENTÜRK YÖNETİMİNDE DÜZCESPOR

HAZIRLIK MAÇLARI

Düzce Cam Düzcepor-Serik Belediyespor: 1-0

Kepez Belediyespor-Düzce Cam Düzcespor: 1-0

LİG MAÇLARI

Uşakspor-Düzce Cam Düzcespor :1-2

Düzce Cam Düzcespor-Derince Belediyespor:2-1

Amedspor-Düzce Cam Düzcespor: 2-0

Düzce Cam Düzcespor-Karaman Futbol Kulübü:1-1

Isparta 32spor-Düzce Cam Düzcespor:3-1

Düzce Cam Düzcespor-Arnavutköy Belediyespor: 2-1

Etimesgut Belediyespor-Düzce Cam Düzcespor:1-0

VARAN 2-MUSTAFA ÇAPANOĞLU VE EKİBİ

Play off’a niyet, 3. lige kısmet (1)

MUSTAFA ÇAPANOĞLU KİMDİR ?

1956 Kayseri doğumlu Mustafa Çapanoğlu, futbolcu olarak 1976-1979 yılları arasında Kırıkkalespor,1979-1986 yılları arasında Kocaelispor formaları giydi. Çapanoğlu teknik sorumlu olarak sırasıyla ,Kayseri Erciyesspor (Yardımcı antrenör),Çorumspor, Zeytinburnuspor (Yardımcı antrenör),Kayseri Erciyesspor (Yardımcı antrenör),Konyaspor (Yardımcı antrenör),Konyaspor, Erzurumspor,Kayseri Erciyespor, Yozgatspor,Tarsus İdmanyurduspor,Boluspor,Şanlıurfaspor, Karabükspor,Adanaspor, Körfezspor,Tarsus İdmanyurduspor ,1922 Konyaspor,Manavgatspor, Bandırmaspor,Sivas Belediyespor,Keçiörengücüspor,Kastamonuspor 1966,Manisa Futbol Kulübü,Sancaktepespor,Afyonspor , Sarıyer ve Düzcespor  takımlarında görev yaptı. Mustafa Çapanoğlu yönetimindeki Düzcespor  ligde15 maçta 3 galibiyet,6 beraberlik  ve 6 mağlubiyet aldı. Çapanoğlu ayrıca 2 Türkiye kupası maçında görev yaptı Düzcespor bu maçlarda 1 galibiyet, 1 mağlubiyet aldı.

ÇAPONĞLU YARDIMCILARI

NEVZAT DİNÇBUDAK (Antrenör)

1965 Konya Ereğli doğumlu Nevzat Dinçbudak , futbolcu olarak ,Ankara Demirspor Düzce Doğsanspor, Bursaspor,Göztepe, pendikspor ve Konyaspor  takımlarının kalelerini kurudu. Dinçbudak,antrenör olarak ,Konyaspor, Tarsus İdmanyurduspor,Bursa  Merinosspor,Bursaspor, Tarsus İdmanyurduspor,Konyaspor, Yeşil Bursaspor,İnegölspor, Bingöl Belediyespor,Tarsus İdmanyurduspor,1922 Konyaspor,Orhangazi Belediyespor, Karacabey Belediyespor,Yeşil Bursa, Karacabey Belediyespor,Orhangazi Belediyespor,Manisa Futbol kulübü , Sakaryaspor ve Düzce Cam Düzcespor  takımlarında görev yaptı. Nevzat Dinçbudak 2020-2021 futbol sezonunun ardından herhangi bir takımda çalışmadı. Nevzat Dinçbudak 1990-1991,1991-1992 futbol sezonlarında Düzce Doğsanspor kalesini korumuştu.

BİROL EROL (Analist)

1980 Mersin doğumlu Birol Erol ,futbolcu olarak Tarsus Torosspor,Aksarayspor, Siirtspor,Toroslar Belediyespor, Seyhan Belediyespor,Osmaniyespor, Şanlıurfaspor,Adana Demirspor , Tarsus İdmanyurduspor,Düzcespor  takımlarında oynadı. Genç teknik adam antrenör olarak Tarsus İdmanyurduspor dışında farklı bir takımda görev almadı.

İSMAİL ÜNAL (Kaleci Antrenör)

1966 Adana doğumlu İsmail Ünal,Kocaelispor,Beypazarı Belediyespor,Anrkaragücü, Side Gençlik,Afyonspor, Tokatspor,Lüleburgazspor, Elbistanspor,Kocaelispor,Ayvalıkgücüspor,karabükspor, Kocaelispor,Adanaspor, Yeni Burdur Gençlik ve Marmarisspor takımlarında forma giydi. İsmail Ünal antrenör olarak Altay,Aksarayspor,Kayserispor, Ankaraspor, Boluspor,Bulancakspor, Karşıyaka, Manispor, Körfezspor,Bandırmaspor, Gümüşhanespor,Şanlıurfaspor ,Sandıklıspor, Orduspor,Gölcükspor, Manisa Büyükşehir Belediyespor,Artvin Hoyaspor,Bucaspor, Isparta 32spor,Yozgatspor,Boluspor  52 Orduspor ve Düzcespor  takımlarında kaleci antrenörü olarak görev yaptı.

OSMAN CENGİZ GÜZELTEPE (Yardımcı Antrenör)

1964 İstanbul doğumlu Osman Cengiz Güzeltepe  futbolcu olarak Kırıkkalespor, Çarşambaspor,Sarıyer ve Öz sahrayıcedid takımlarında forma giydi. Güzeltepe antrenör olarak sırasıyla Kocaelispor(Alt yapı),Bolspor (Teknik sorumlu),Şanlıfurspor, Karabükspor,Adanaspor, Körfezspor,Tarsus İdmanyurduspor,Manavgatspor, Bandırmaspor,Sivas 4 Eylülspor,Keçiörengücü,Manisa Futbol Kulübü,Arnavutköy Belediyespor,Sancaktepe futbol kulübü,Afyonspor ve Sarıyer takımlarını çalıştırdı.

VARAN 3-COŞKUN DEMİRBAKAN VE EKİBİ

Play off’a niyet, 3. lige kısmet (1)

 2023-2024 futbol sezonunun 25 haftasında Arnavutköy Belediyespor maçı öncesinde göreve gelen Düzcesporteknik sorumlusu Coşkun Demirbakan ‘ın teknik kadrosunda Mehmet Kama. Atletik Performans. Muzaffer Ümit Tekoğlu. Yardımcı Antrenör. Murat Özkan. Yardımcı Antrenör. Adem Beşli. Kaleci Antrenörü olarak görev yapıyor. İşte 2023-2024 futbol sezonunda Düzcespor’un 3. teknik adamı Coşkun Demirbakan ve ekibinin kariyerleri.

COŞKUN DEMİRBAKAN KİMDİR

1954 Eskişehir doğumlu Coşkun Demirbakan futbolcu olarak sırasıyla   Fenerbahçe alt yapısı,Sakaryaspor, Fenerbahçe,Eskişehirspor, Malatyaspor  takımlarında  forma giydi.2 Kez A milli takım forması giyen Demirbakan’a taraftarlar “İmparator” lakabını takmıştı.

Coşkun Demirbakan antrenör olarak sırasıyla As Akyazıspor,Sakaryaspor,Alanyaspor, Malatyaspor,Eskişehirspor, Diyarbakırspor,Sakaryaspor, Eskişehirspor,Antalyaspor, Kahramanmaraşspor,Fethiyespor, Diyarbakırspor,Boluspor, Kocaelispor,Altay, Tavşanlı Linyitspor, İstanbul Güngörenspor,Amedspor,Elazığspor,Adanaspor, Eskişehirspor ve Adanaspor takımlarını çalıştırdı. Demirbakan Düzcespor’da 9 maçta görev yaptı. Kırmızı lacivertliler 9 maçta 1 galibiyet, 2 beraberlik ve 6 mağlubiyet aldı. 

MUZAFFER ÜMİT TEKEOĞLU KİMDİR ?

1975 Elazığ doğumlu Muzaffer Ümit Tekeoğlu  futbolcu olarak Elazığ Belediyespor,Fırat Üniversitesi Gençlik ve spor,Şehit Kamil Belediyespor takımlarında oynadı. Muzaffer Ümit Tekoğlu antrenör olarak 3 Gen Holdig Elazığıspor,Şanlıurfaspor ve Düzcespor takımlarında görev yaptı.

ADEM BEŞLİ KİMDİR ?

1965 İzmir doğumlu Adem Beşli  futbolcu olarak Gaziosmanpaşa, Yalavospor,Kasımpaşa takımlarının kalesini korudu. Düzcespor kaleci antrenörü Adem Besli , Sakaryaspor,Yozgatspor, Hendekspor,Çankırıspor, İstanbulspor,Karacabey Belediyespor, Adapazarıspor,Pendikspor, Batman Petrolspor,Kahramanmaraşspor, Tekirdağspor,Sultanbeyli Belediyespor, Diyarbekirspor,Sakaryaspor, Nigde Anadoluspor,Amasyaspor, Osmaniyespor ve Düzcespor takımlarında  kaleci antrenörü olarak görev aldı.

MURAT ÖZKAN KİMDİR ?

1977 İstanbul doğumlu Düzcespor yardımcı antrenörü Murat Özkan, Sakarya Kırkpınarspor,Garajlar Taçspor,Serdivanspor, Sakaryaspor,Batman Petrolspor, Denizlispor,Manisaspor, Tuzlaspor, As Akyazıspor, ve Düzcespor takımlarında görev yaptı.

MEHMET KAMA KİMDİR?

Düzcespor Atletik performans antrenörü Mehmet  Kama,Acı Elmalıkspor,Sakarya Ada Futbol Kulübü,Adapazarıspor, Sakarya Güvenspor,Sapanca Gençlikspor, Hendekspor,Kazımpaşa Birlikspor,As Akyazıspor ve Düzcespor takımlarında görev aldı.

COŞKUN DEMİRBAKAN İLE DÜZCESPOR

O            G            B             M           A             Y

9             1             2             6             5             12

VARAN 4 AHMET  YAVUZ DÖNEMİ

Play off’a niyet, 3. lige kısmet (1)

ADNAN YAVUZ KİMDİR ?

Düzcespor’u kalan 5 maçında göreve gelen  1970 Ankara doğumlu Adnan Yavuz   futbolcu olarak Gençlerbirlispor, Polatlıspor, Yeni Sincan spor ve Adıyamanspor takımlarında forma giydi. Tecrübeli teknik adam antrenör olarak Keçiörengücüspor,Başkent Şafakspor (Buğşaşspor) ,Nigde Anadolu Futbol Kulübü,Nazilli Belediyespor,Batman Petrolspor,Kütahyaspor ve Gümüşhane Belediyespor takımlarında görev aldı. Ahmet Yavuz 2023-2024 futbol sezonunda Düzcespor’da 4 maçta görev yaptı. yavuz yönetimindeki Düzcespor 4 maçta 2 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet aldı ancak kümede kalmayı başaramadı.

YARDIMCILARI

GÜNAY EREN (Kaleci Antrenörü)

Günay Eren kaleci antrenörü olarak Tavşanlı Linyitspor,Kütahya Belediyespor,Ofspor, 24 Erzincanspor,Vanspor, Körfezspor,Diyarbekirspor,Bodrumspor, Karacabey Belediyespor,Batman Petrolspor, Sapanca Gençlikspor,Karacabey Belediyespor, Gümüşhanespor ve Düzcespor takımlarında görev aldı.

ASLAN TOKLU

Aslan Toklu antrenör olarak Balıkesirspor, Adıyamanspor,Kastamonuspor,Keçiörengücü,Amasyaspor,Balıkesir Büyükşehir Belediyespor,Sarıkamış Belediyespor,Serhat Ardahanspor,Aydınspor 1923,Siirt İl Özel İdarespor,1461 Trabzonspor,52 Orduspor, Arnavutköy Belediyespor, Kahta 02 spor,Büyükçekmece Tepecikspor,Muşspor 1984 ve Düzcespor takımlarında görev aldı.

DEVAM EDECEK

Hazırlayan: Kenan Işık Fotoğraf: Düzce Damla

11 May 2024 - 12:43 Düzce/ Düzce- Spor

Mahreç  Hakan Arslan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Düzce Damla Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Düzce Damla Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Düzce Damla Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.