Transfer yasaklı, küme düşmüş bir takım

Gazetemiz Yazarı Tunç Aydıner Düzcespor ile ilgili Başkan Okan Kaltu'nun yaptığı basın açıklamasını sizler için değerlendirdi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Transfer yasaklı, küme düşmüş bir takım
Transfer yasaklı, küme düşmüş bir takım
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Transfer yasaklı, küme düşmüş bir takım


Düzcespor’u küme düşüren kayyım heyeti adına başkan Okan Kaltu basının karşısına çıkarak değerlendirmelerde bulundu. Basın toplantısında söylenen sözler adeta başarısızlığın itirafı gibiydi. Bir spor kulübünü yönetmenin ne bir fabrika nede bir belediye yönetmekle alakası olmadığı ve alınan yanlış kararların, atılan yanlış adımların bir kulübü bir senede tepetaklak edebildiğinin canlı örneği oldu Düzcespor…Şimdi gelin başkanın açıklamalarından yola çıkarak konuşmanın şifrelerini birlikte çözelim.

Transfer yasaklı, küme düşmüş bir takım


BORÇSUZ BİR KULÜP DEVİR ALMADIK

Yaklaşık 3.5 sene kulübü yöneten Gökhan Kapoğlu ve yönetim kurulunun kulübü nasıl devir aldığı ve gerek mali gerekse sportif açıdan ne kadar iyi yerlere getirdiği ortada iken, geldiğimizde kulübün içi boştu, kimse kalmamıştı, Gökhan Kapoğlu ve Ekrem Kap’a 657.000 euro+470.000 euro , birkaç futbolcuya 4.230.000 tl borç vardı demek biraz haksızlık olmuyormu acaba…Yöneticilerin kasa kolaylığı sağlamak açısından kulübe borç vermesi doğaldır ve 3.5 senede sadece 4.230.000 tl lik futbolcu alacağı ile kulübün devredilmesi bence son derece başarılı bir sonuçtur. Üstelik mevcut yönetim yalnız bırakılmayıp şehir unsurları tarafından maddi ve manevi destek alabilseydi bugünkü tablo çok daha farklı olabilirdi. Şimdi bu rakamları sanki kulüp çok fazla borçlarla devredildi diye lanse edenleri ben şu anda sadece bir sezonda futbolculara ne kadar borçlanıldığını açıklamaya davet ediyorum.  O zaman gerçek kıyaslamayı yapabiliriz. Kulübü içi boş olarak devralmanız gayet normal…Zira hem eski yönetim uzun bir süre kararsız kaldı ve sizlerden destek bekledi, hemde siz işin içine girdiğinizde temmuz ayının ortaları geçilmiş ve tüm futbolcular başının çaresine bakmak üzere kulübü terk etmişti.

100 MİLYON TL BORÇ YOK

Bazı çevreler tarafından söylenildiği gibi 100 milyon tl borcumuz yok diyorsunuz, o zaman lütfen detaylı olarak açıklayın ki bilelim kulübün ne vaziyette olduğunu…Spekülasyonlara yol açmamak için bunu bir an evvel açıklamanız gerekiyor. Mesela eski yönetim size transfer tahtası kapalı olarak devretmedi bu kulübü değilmi ? Oysa siz küme düşmüş ve transfer yasağı olan bir kulüp devredeceksiniz eğer talipli olan bir grup çıkarsa…

Transfer yasaklı, küme düşmüş bir takım


TOPÇULAR FORMA BIRAKTI

Evet, tarihinde ilk kez Düzcesporlu 13 futbolcu ilk devrenin son maçının bitiş düdüğü ile sahanın ortasına formalarını bırakarak kulüpten ayrıldı. Şimdi toplantıda kendinizi savunarak diyorsunuz ki; maçın sabahında söz verdik, maçtan sonra tesislere geçip futbolcularımıza alacaklarını vereceğiz diye…Bu kaçıncı sözdü sn. Kaltu…Yaklaşık 5 aydır sürekli söz verilen, yarın vereceğiz, bir hafta sonra vereceğiz, biraz daha sabır ödeyeceğiz diye diye oyalanan futbolcular nasıl güvenecekti sizlere…Sonrada 13 futbolcunun gitmesi demek takımın boşalması demek ve biz sil baştan takım kurmak zorunda kaldık düyorsunuz…Kim sebep oldu tekrar takım kurmanıza acaba…Giden futbolcularmı, yoksa zamanında tutulamayan sözlermi…Neden sizden önce bu takımı yönetenler böyle bir eyleme maruz kalmadı…

Transfer yasaklı, küme düşmüş bir takım


ADNAN ŞENTÜRK İLE DEVAM ETMELİYDİK

Adnan Şentürk ile yolları ayırmanın, Coşkun Demirbakan tercihinin yanlış olduğunu kabul ediyorsunuz…Özeleştiri yapmak güzel ama önemli olan yola devam ederken bunları görebilmek, yolun sonunda uçuruma yuvarlandıktan sonra değil…Yinede özeleştiri yapmanız güzel ama yetersiz…Daha o kadar çok şey varki yanlış yapılan, keşke bunlarıda gündeme getirip açık yüreklilikle konuşabilseydiniz. İyi niyetle çalışıp emek verdiğinizi kabul ediyoruz ama Düzce halkı sizden bir özür beklerdi.

STADYUMU YAPTIK AMA ELEŞTİRİLDİK

Stadyum yaptınız diye kimse sizi eleştirmez, yapılırken bazı eksiklerin gündeme getirlmesi gayet normaldi. Geçtiğimiz sezon devam ederken sahayı kaldıracağız buradan deyip, tribünleri yıkıp, takımı seyirci desteğinden mahrum bırakırsanız tabiki yedek stadyum yapmanız gerekir. Nerede oynayacaktı bu takım? Çayırdamı? Burada sizi haklı olarak eleştirdiler. Çünkü madem mevcut tarihi stadyumu kaldırma düşünceniz var, o zaman önce Şıralık taki stadyumu bitirecektiniz, sonra mevcudu yıkacaktınız. Siz önce mevcudu yıktınız ve Şıralıktaki yeni stadyum için verdiğiniz bitirme tarihine de sadık kalamadınız. Geçen sene devre arasında biter ve ikinci yarı maçlarımızı Şıralık ta oynarız dediniz ve maalesef sekiz ay sonrasına yeni sezona zor yetiştirdiniz. Üstelik alelacele tribünlerini ve beraberinde hayallerimizi de yıktığınız 18 temmuz stadyumu millet bahçesi olacak dediniz, sonra fikir değiştirdiniz ve hala orada bir şey yapamadınz. İşte Düzce nin eleştirdiği noktalar bunlar, yedek stadyum yapmanız değil…

3. LİGDEN ÇIKMAK KOLAY

Küme düşürdünüz ve şimdi çıkmak kolay diyorsunuz. Hayır sn. Kaltu, 3. Ligden çıkmak kolay değil, 2. Ligde kalmak çok daha kolaydı. Eğer kayyım la  yönetilmeye devam edersek korkarım BAL a düştükten sonra BAL dan çıkmak kolay diyecektir birleri…Biz düştüğümüz yerden kalkmasını biliriz ve tekrar çıkarız ama kayyımla değil, iyi bir sivil yönetimle…

Transfer yasaklı, küme düşmüş bir takım


ALTYAPIYA ÖNEM VERECEĞİZ

Altyapı için 20 odalı bir tesis yapacağız diyorsunuz. Sadece bir bina yapmakla altyapı güçlendirilemez. Bunlar uzun vadeli işler ve bu çocuklara eğitim verecek hocaların kapasitesi de çok önemli. Somaspor’u örnek gösterdiniz ve Somaspor altyapı takımı dediniz toplantıda…Maalesef Somaspor gerçeğini yanlış algılamışsınız. Somaspor altyapı takımı değil. Oradaki işleyişi teknik direktör Burhanettin Basatemur defalarca anlattı. Bakın bu adam kendisine gelen ve kendi tesbit ettiği isimlerin maçlarını gerek saha gerek youtube dan izliyor ve BAL ile amatör kümeden genç oyuncuları tesbit edip takıma kazandırıyor. Bunlar Soma nın yetiştirdiği çocuklar değil, Edirne den Sakarya dan, İzmir bölgesinden birçok futbolcu var takım kadrosunda. Yani tek kişilik bir scout çalışması Somaspor’unki…Bulun böyle bir teknik direktör ve liyakatlı bir scout ekibi kurun, sizde genç oyuncuları bulur ve maliyeti düşürürsünüz.

DÜZCESPOR ÜZERİNDEN SİYASET YAPILDI

Düzcespor’u siyasete alet ettiler diyorsunuz ve bundan takımın etkilendiğini düşünüyorsunuz. Asla katılmıyorum, sosyal medya ile kulüp yönetilmez. Sosyal medyada yazılan bazı şeylerden etkilenip Düzcespor üzerinden siyaset yapıldı demek doğru olmaz. Kayyım yönetiminde yer alan kişilerin siyasi görüşlerine değil, icraatlarına bakıldı ve eleştirlldi.

TOPÇU BİLMEYİZ, UÇK BİLMEYİZ

Geldiğimizde topçu bilmeyiz, UÇK bilmeyiz, alacaklı topçular arıyorlar UÇK ya başvuracağız diyorlar dediniz toplantıda…İşte bizde bunu söylüyoruz sn.Kaltu…Yönetimde topçu tanıyan, futbolu bilen, sportif yönetimden anlayan kişiler olmazsa kulüpler bu hale geliyor. Hala daha 13 topçunun alacakları var, çağırıp anlaşacağız, transfer tahtamız kapalı diyorsunuz, sanki önümüzdeki sezonda da yönetime talipmiş gibi konuşup bu takımı tekrar 2. Lige çıkaracağız diyorsunuz, bakan beyin kararıyla yeni yönetim oluşacak diyorsunuz, devletin takımı olduğumuzdan yeni borç taksitlendirmeleri kabul görüyor diyorsunuz. Ben bu işten bir şey anlamadım. Siz ne yapmak istiyorsunuz ?..Kongre kararı aldınız ve mali tabloyu açıklamadan sadece 15 günlük bir süre verdiniz… Şimdi kimler bu kadar kısa sürede kulübün mali görüntüsünü bilmeden hazırlanıp plan yapacak ve yönetim kurulu listesi oluşturacak. Bu kongre kararını mayıs ayı başında alıp en az bir ay süre tanımanız daha doğru olmaz mıydı acaba…Yoksa hedef önümüzdeki sezonda devam edip bir şeyleri kanıtlamaya çalışmak mı?..

Transfer yasaklı, küme düşmüş bir takım


TOPLANTIDAN ÇIKAN SONUÇLAR

1-Play off a oynuyoruz deyip takımı küme düşürdük

2-Tarihimizde ilk kez futbolcularımıza forma bıraktırdık

3-Futbolculara verdiğimiz sözleri zamanında yerine getiremedik

4-Adnan Şentürk den sonra doğru bir hoca bulamadık ve bir sezonda 4 teknik direktörle çalıştık.

5-Borçları yükselttik, takımı transfer yasaklı hale getirdik.

  İşte toplantıdan çıkan sonuç ve kayyım heyetinin acı itirafları…Sizlere emekleriniz için teşekkür ediyoruz ama lütfen yeni bir sivil yönetim oluşması için gayret edin. Kendi işaret ettiğiniz isimleri değil, bu işten anlayan başarılı olacak insanların önünü açın ve bu sezon sizin yol açtığınız mali hasarı gidermek için yeni yönetime yardımcı olacağınızı beyan edin. Eğer belediye başkanımzın işaret ettiği isim veya ismlerle yola çıkılırsa, işte o zaman kulübe siyaset bulaşmış olur. Gördünüz futbol kulübü yönetmenin farklı meziyetler gerektirdiğinİ, LÜTFEN KULÜBÜN ÖNÜNÜ AÇIN, SADECE MADDİ VE MANEVİ DESTEĞİNİZİ VERİN, YÖNETİMİ EHİL KİŞİLERE BIRAKIN…

11 May 2024 - 11:33 Düzce- Spor

Mahreç  Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Düzce Damla Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Düzce Damla Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Düzce Damla Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

07

A.salur - Sevgili Tunç sene başından beri son derece doğru tespitlerle oyuncu seçiminden, yöneticiye, hoca seçimlerinden gelecek sezona kadar yapılan ve yapılması gerekenleri bir bir net olarak ortaya koyuyor. Görünün köy klavuz istemez söylemi doğrultusunda dedikleri hep gerçekleşiyor. Yukarıda ki yazı gelecek sezon için bir ders ve klavuz niteliğinde. İnşallah okuması gerekenler de okuyorlardır.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Mayıs 20:13
06

H.o - Tunç beyin söylemlerine katılıyorum. spor kulüpleri şirket mantığı ile yönetilemez, farklı dinamikleri vardır, bunu da bu işin profesyonelleri bilirler.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Mayıs 11:46
05

Ali Cenap Arapkirli - Tunç kardeşimize teşekkür ediyoruz..eğer yönetim ve bu işle ilgili bütün zevat söylenenlerin ellisini yapsa takım en azından küme düşmezdi..Askerlik hizmetinde doğu tarafında görev yaparken oryante kurs komutanım rahmetli K.Kozinoğlu idi..Türkiye'nin sorununa atıfta bulunarak # yetki yerlerinde yetkisiz insanlar bulunuyor# bu çözülmeye çalışılmazsa bu sorunlar artarak devam eder derdi..sözün özü liyakatli kadrolar, akıllı yönetim, öngörü sahibi insanlar başaklara gelirse, sporu siyasetten uzak tuttuğumuz zaman..sorun kalmaz..yorumuna tam destek..eline emeğine kalemine sağlık cnm kardeşim..anlatı tamamen objektif verilere dayanıyor saygılarımla

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Mayıs 15:25
04

Cardoza - 1967 Yılında Kurulan Türkiye 3.liğinin ilk Şampiyonu Apoletli Düzcespora Tarihinde ilk defa futbolcularına forma biriktirenlere çıkıp özür dileyeceklerine 2.liğe çıkmak kolay diyorlar iş bilmiyorlar bilmeyecekler...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Mayıs 02:44
03

Ömer Murat Yavaş - Güzel bir yazı yine. Tunç Bey'in ellerine sağlık. Yazıda listelenen 5 madde sezonun ve yönetimin özeti bence de. Yönetime son ricam lütfen sebep olduğunuz mali tabloyu temizleyin ve işten anlayan konuya ciddi yaklaşan bir yönetime devredin. Düşün kulübün yakasından. İnşallah seneye de yönetimde olup, takımı bal ligine düşürmeyin. Sizi istemiyoruz. Lütfen anlayın ve gidin. Kulüp binasının, stadyumun yanından bile geçmeyin.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Mayıs 13:12
02

Hasan Sübaşı - Bu yorumlardan sonra geriye sadece Düzce'ye ve Düzcespor'a gönül verenlere sabır dilemek kalıyor... Buy durumdan çıkış için bir ışık görünmediği de maalesef bütün hevesleri kırıyor...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Mayıs 12:44
01

Osman Kucur - Öncelikle size çok teşekkür ederim çok basit açıklamalar düştük ama yine çıkarız kimse demiyorki nasıl çıkanacan emeği heba etmisin pişkin pişkin bir özür yok bu takım ne zorluluklarla çıktı sen ne diyon ya o zaman bal ligine düş yine çıkarız de yok böyle açıklama koskoca bir şehrin takımını yok etmisin insanların değeri tek simgesi Düzcespordan konuşuyon beyfendi biraz dikkat et emekler yok oldu maddi manevi uçtu gitti

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Mayıs 12:15