Hamidiye Pazaryeri için kura çekilecek

Düzce Belediyesi’nin öz kaynakları ile inşa edilen Hamidiye Pazaryerinde esafların yerleri çekilecek kura ile belirlenecek.

Ela Yılmaz
Ela Yılmaz Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Düzce Belediyesi’nin öz kaynakları ile inşa edilen Hamidiye Pazaryerinde esafların yerleri çekilecek kura ile belirlenecek.

Hamidiye Pazaryeri için kura çekilecek

Kura işlemine katılma hakkı kazananların listesi Düzce Belediyesi İlan sayfasında ve askıda 13 Mart 2024 ile 21 Mart 2024 tarihleri arasında 7 gün süreyle yayınlanarak askıda kalacak.

Düzce Belediyesi İlan sayfasında ve askıda yayınlanan listeye yapılan itirazların değerlendirmeleri Belediye encümeni tarafından gerekli incelemeler yapıldıktan sonra karara bağlanacak.

Esnaflar ve üreticilere ait satış yeri kura işlemi 22 Mart 2024 tarihinde saat 11:00 da Düzce Belediyesi Kültür Merkezi Toplantı Salonunda noter yetkilisi huzurunda gerçekleştirilecek.

ARANACAK ŞARTLAR

Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamada satış yeri tahsis edilecek kişilerde aranan şartlar şöyle sıralandı:

1-) Mevcut açılmakta olan Hamidiye Pazar yerinde Pazar satış yeri tahsis kayıtlı olmak.

2-) Sebze veya meyve ya da belediyece izin verilen diğer gıda veya ihtiyaç maddelerinin satışı ile iştigal etmek.

3-) (Değişik:RG-11/3/2017-30004) İlgili meslek odasına kayıtlı olmak.

4-) Vergi mükellefi olmak.

5-) Başvuru tarihinden önceki bir yıl içinde belediyece hakkında tahsis iptali/kira sözleşmesinin feshi kararı verilmemiş olmak.

6-) İlgili mevzuatla aranılan diğer şartlara sahip olmak.

7-) Üreticiler için Sebze veya meyve üreticisi olmak.

8-) Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde tutulan ilgili sistemlere kayıtlı olmak.

9-) Tahsis işleminde her müracaat sahibinin tek satış yeri tahsisi yapılacak olup, satış yerinin fazla olması durumunda ikinci tezgah tahsis işlemi de talebe göre değerlendirilerek encümen tarafından tahsis edilebilinecektir.

10-) Satış yeri tahsis talebinde bulunanlar; Ek-1’de yer alan dilekçe, esnaf ve sanatkarlar odasına/Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde tutulan ilgili sistemlere kayıtlı olduğunu gösterir belge ve son altı ay içinde çekilmiş üç adet vesikalık fotoğraf ile birlikte ilgili belediyeye başvurur.

11-) Üzerinde sınırlı ayni hak tesis edilen satış yerlerini kullananlar hakkında bu maddede belirtilen hükümler uygulanır.

12-) Başvuruda bulunacak üretici ve pazar esnafı belediye encümen kararı ile onaylanarak yürürlüğe giren Pazar Yerleri Yerleşim Planları doğrultusunda kendi faaliyet alanlarında boş bulunan tahsis yerlerine başvuruda bulunabilirler.(Örneğin; Üreticiler için ayrılmış ve tahsisi için ilana çıkılan alana üreticiler, Sebze, meyve ve gıda ticareti yapmak amacı ile ayrılmış alana sebze, meyve ve gıda ticareti ile iştigal edenler, faaliyet alanları Düzce Zabıta Müdürlüğü tarafından teyit edilir.)

13-) Kura işleminde tahsis talebi için müracaatta bulunan esnaf ve üreticilerin kura işlemi, tahsis yerinin kısıtlı olması durumunda talep sahiplerinin mevcut tezgâh açmakta oldukları Pazar yerinde belediyeye kayıt tarihleri dikkate alınarak, eski kayıtlılardan başlanılarak kura işlemi gerçekleşecektir.

14-) Pazar yerinde arz talep dengesi oluşması için aynı mal gurubunu satışı yapan tahsis sahipleri bloklara eşit olarak dağıtımı yapılacaktır.

15-) Kura işlemi sonucunda satış yeri tahsis edilecek olan Esnaf ve Üreticiler satış yerlerini tahsis işleminden sonra 1 (Bir) aylık süre zarfında Düzce Beledisine müracaat ettikten sonra encümen tarafından uygun görüldüğü taktirde becayiş işlemleri gerçekleştirilecektir. 1 (Bir) aylık süre zarfında becayiş için başvuruda bulunmayan Esnaf ve Üreticiler için Pazarlar Hakkındaki Yönetmeliğin 16. Maddesinde (Tahsis edilen satış yerleri, vefat etme veya iş göremeyecek derecede kaza geçirme, hastalık ya da yaşlılık gibi zaruri hallerde belediye encümeni kararı ile kanuni mirasçılara devredilebilir.) belirtilen özel şartlar haricinde becayiş işlemleri yapılmayacaktır.

16-) Kura işlemi yapılırken, ilgili meslek kuruluşunca görevlendirilen yetkili bir temsilci gözlemci olarak bulunabilir.

İSTENEN BELGELER

Pazarcı esnafı ve üreticilerden istenecek belgeler ile ilgili de şu bilgiler verildi:

1-) T.C. Kimlik numarasını beyan eden kimlik

2-) Oda Faaliyet Belgesi(Esnaf Bilgi Sistemine ve Üreticiler için Ziraat Odasına Kayıtlı Olmak Kaydıyla)

3-) Vergi Mükellefi olduğunu gösterir belge

4-) İkametgâh İlmühaberi

5-) Son Altı ay içerisinde çekilmiş 3 Adet Vesikalık Fotoğraf

6-) Dilekçe (Başvuru sırasında doldurulacak)

7-) Adli Sicil Kaydı.

8-) Belediyeden “Borcu Yoktur” belgesi veya Borç Yapılandırma belgesi.

15 Mar 2024 - 11:21 Düzce/ Düzce- Yaşam

Mahreç  Ela Yılmaz


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Düzce Damla Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Düzce Damla Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Düzce Damla Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.