2 kulüp ve tesis işletmecisinden halı saha tepkisi

Hukuki süreç devam ediyor

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri

Uzun süredir hukuki sürecin devam ettiği Memursen yolu üzerinde bulunun hala sahanın akıbeti belli olmadı. Düzce Belediyesi tarafından yaptırılan ve daha sonra özel işletmeciye verilen halı sahada sözleşme bitiminin ardından hukuki süreç başlamıştı. Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün halı sahayı Hamidiyespor’un emrine vermesinin ardından bu sahada antrenman yapan Kuzey Yıldızı Körpeşlerspor ve Trabzonspor Düzce Futbol Okulu yönetimi  ortak bir bildiri yayınladı. Ayrıca tesisin işletmecisi Muhittin Yaman’da bir bildiri yayınladı. İşte virgülüne dokunmadan 2 kulüp yönetiminin basın açıklaması ve işletmeci Muhittin Yaman’ın  konu ile ilgili açıklamasının  tam metni:

İŞTE 2 KULÜBÜN ORTAK AÇIKLAMASI

65. Dönem Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü nün Salı akşamı Hasan Günden'e talimatına rağmen Park Arena Hali Saha nın problemi çözülmeyerek, Hamidiye sınırlarında olmamasına ve devam eden hukuki süreç olmasına rağmen Hamidiye spora tesisin anahtarları verilerek tesisi kullanan Kuzey Yıldızı Körpeşler Spor Kulübü (Trabzonspor Futbol Okulu), Düzce Modern Eğitimciler SK, Düzce 1907 SK, Düzce 1903 SK ve etrafta tesisi kullanan çocuklar mağdur edilmektedir. Sabah saat 10 daki antrenmanımıza gittiğimizde kapılar kapalı bir şekilde halısahanın kapısında asma kilit ile karşılaştık. Bu hukuksuzluğun giderilmesini bekliyoruz.

Kuzey Yıldızı Körpeşler Spor Kulübü Yönetimi

Trabzonspor Düzce Futbol Okulu Yönetimi

İŞLETMECİ AÇIKLAMASI

Düzce Belediyesi’nin 2012 yılı Mayıs ayında 10 yıl süre ile "kirala yap işlet" modeli ile ihaleye çıkardığı halı saha ve park projesini aldım. Proje yer teslimi Düzce Belediyesi tarafından 2012 Temmuz ayında yapıldı. Proje yapım aşamasında Düzce Belediyesinden kaynaklı nedenlerle gecikmeli olarak bitirdim ve ruhsatı alarak işletmeye başladım. Düzce Belediyesikendisinden kaynaklı gecikmeden doğan mağduriyetimi gidermek için Belediye Meclisi Kararı ile işletme süreme meclis kararı ve dönemin Belediye Başkanı onayı ile 8 ayilave etti(böylecesözleşme bitiş süreci Devlet İhale Kanunundan doğan haklarım saklı kalmak kaydı ile 2023e uzamış oldu).Yaşanılan Pandemi(Covid19) sürecinde halı sahaların kapatılması nedeni ile 2 yıl işletmemiz de kapalı kalarak zarara uğradı ve maddi olarak kazanç sağlayamadık, ihaledeki işletme sözleşme süremizi mücbir nedenle kullanamadık. Cumhurbaşkanlığınınmücbir sebeplerin oluşturduğu olumsuz sonuçları çözmek için 2 Nisan 2020 tarihli 31087 sayılı "Covid 19 Salgınının Kamu İhale Sözleşmelerine Etkisi" konulu Genelgesi gereği işletme süreme yazılı başvuru ile ilave istedim. Söz konusu Cumhurbaşkanlığı Genelgesine istinaden İstanbul Havalimanı İşletmecisinin süresinin 2 yıl uzatılmasını örnek gösterdim.

Düzce Belediyesi yetkilileri Cumhurbaşkanı Genelgesini hiçe sayarak ve diğer örnekleri görmezden gelerek ve dahi dönemin Düzce Belediye Meclisinin ve Belediye Başkanlığı makamın verdiği ek süreyi dahi görmezden gelerek tesisten 2022 Temmuz 1 tarihi itibarı ile tahliyemi istedi. Bunun üzerine hakkımı aramak için hukuk yoluna gittim, hukuki süreç devam ederken Düzce Belediyesi ise Düzce Valiliğini yanıltarak tahliye kararı çıkarttı, karar yasal sürelerde tarafıma tebliğ edilmeden Düzce Belediyesi’nden telefonla aranarak 2 saat içinde tesisi boşaltmamız istendi. Kolluk kuvvetleri ve zabıta eşliğinde hukuksuz şekilde tahliye edildim. Mahkeme sürece uzadıkça mağduriyetim artarak devam etmektedir. Günümüz şartlarında 6 milyona yakın bedel harcadığım ve 10 yıllık işletme süresinin malum nedenlerle 7 küsüryılını kullanabildiğim ortadayken kalan 3 yıla yakınişletme süremin kullandırılmaması ve Düzce Belediyesinin çözüme yaklaşmaması mahkeme süreci de uzadıkça zulüm halini almaktadır. Gerekli bilgi ve belgeler bu gerçeği ortaya koymaktadır.

  Düzce Belediyesinin hukuk dışı uygulamasına 2023 Kasım ayı Meclis oturumunda Hamidiye Mahallenin spor kulübüne vermeye çalışılması ile devam edildi. Bir başka garabet durum spor tesisinin Yeni Mahalle sınırları içerisinde olmasıdır. Durumun hukuki durumu avukatlarımız tarafından Belediye Meclisine sunulunca yanlışlık kabul edilmedi. Ancak Şubat ayında yeni aldığımız bir bilgi Belediye Başkanının kendi insiyatifi ile bir protokol hazırlatarak tesisi usulsüz olarak Hamidiyespor’a vermeye çabasının devam ettiğidir. Kamuoyuna duyurulur.

 

  Muhittin YAMAN

İşletmeci

17 Şub 2024 - 15:15 - Spor

Mahreç  Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Düzce Damla Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Düzce Damla Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Düzce Damla Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.