Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

HEDEF 20 BİN ERKEK

"Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2022 Yılı Faaliyet Planı" çerçevesinde kadına yönelik şiddetle mücadeleye yönelik eğitim seferberliği devam ediyor. Düzce’de şiddetle mücadele kapsamında "Kadına El Kal-Ka-Maz" sloganıyla yıl sonuna kadar 20 bin erkeğe eğitim verilmesi hedefleniyor.

HEDEF 20 BİN ERKEK
29.08.2022 - 11:24
Özel Haber

Düzce Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü ( ŞÖNİM) koordinesinde #KadınaElKalkamaz mottosu çerçevesinde kadına yönelik şiddetle mücadele etkinliğinin ve farkındalığının arttırılması amacıyla çalışmalar  tüm hızıyla devam ediyor.

 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliğinde uygulanmak ve izlenmek üzere hazırlanan ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2022 Yılı Faaliyet Planı' çerçevesinde Düzce’nin her köşesinde eğitimler sürdürülüyor.

Erkek odaklı kadına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin yaygın eğitim ve farkındalık çalışmaları yapılıyor. Bu kapsamında yıl içinde 20 bin erkeğe kadına yönelik şiddetle mücadele alanında temel bilgilendirme ve farkındalık oluşturma eğitimlerinin verilmesi hedefleniyor.

 

Kadına yönelik şiddetle mücadelede farkındalığın artırılması amacıyla “Kadına El Kal-Ka-Maz” mottosu adı altında hazırlanan broşürler Aile ve Sosyal Hizmetler Düzce İl Müdürlüğü ŞÖNİM koordinesinde paydaş kurumlarlarla birlikte  vatandaşlara dağıtılarak, bilinçlendirme ve fardındalık çalışması yapılıyor.

 

Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eylem planı kapsamında sürdürdüğü çalışmalar ile farkındalık oluşturuyor

 

Farkındalık eğitimleri kapsamında şuana kadar Düzce merkez ve ilçelerde mevsimlik tarım işçileri, Belediye  personeli, muhtarlar, organize sanayi bölgeleri, fabrikalarda eğitimler verildi. Dünya Düzce günlerinde Kadına El Kalkamaz, Kadına Şiddet insanlık suçudur mottosu ile broşürler dağıtıldı.   Ayrıca eğitim verilecek yerler kapsamında olan halkın yoğun olarak bulunduğu cadde ve meydanlarda da broşürler dağıtılarak, bilgilendirmeler yapılıyor. Kent Merkezi ve ilçelerde yapılan etkinlikte ayrıca İçişleri Bakanlığı tarafından geliştirilen ve kadına yönelik şiddet ile tacizi en aza indirmeyi amaçlayan Kadın Destek Uygulaması (KADES) programı hakkında da kadınlara bilgilendirme yapılıyor.

 


Editör: D. Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar