Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

MODERN TESİSTE ARITILIYOR

Akçakoca’nın içme suyunda yapılan incelemelerde suyun temiz olduğu tespit edildi.

MODERN TESİSTE ARITILIYOR
31.08.2023 - 12:42
Haber Merkezi
Akçakoca Belediyesinden yapılan açıklamada içme suyunun temiz olduğu ve suda herhangi bir problem olmadığı ifade edildi. 
 
MODERN TESİSTE ARITILIYOR
 
Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, arıtma tesisinin en son modern sistemde yapıldığını ve 13 personel ile hizmet verdiğini belirterek,  “Mevcut arıtma tesisimiz en son modern sistemle yapılmış, dışarıdan diğer belediyelerin gelip örnekle nasıl çalıştığını izlemeye geliyorlar. 
 
 
Tesis 13 personel ile çalışmaktadır. Başlarında Biyolog Hakan Erdoğan eşliğinde, her gün günlük rutin numuneler alınarak laboratuvar sonuçları bizlere bildiriliyor. Buna göre, Akçakoca’mızın suyu PH derecesi 8 ve kloru da uygun olmak kaydıyla siz vatandaşlarımızın çeşmesinden akmasını sağlıyoruz” dedi.
 
İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ÖLÇÜM YAPIYOR
 
Başkan Yanmaz, ayrıca, İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin 9 ayrı noktadan numune alınıp kontrolleri yapıldığını, yapılan kontroller ve analiz sonuçlarında içme suyu kriterlerin uygun olduğu, tüm vatandaşların musluktan akan suyu güvenle tüketebileceklerini ve içebileceklerini ifade etti.

Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Benzer Haberler

Resmi İlanlar