Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

' DİN GÖREVLİLERİNİN HAKLARINI KORUYACAĞIZ"

Diyanet Birlik Sen Düzce İl Temsilcisi Ahmet Mutioğlu Diyanet çalışanlarının sorunlarını bildiklerini ve çözüm için çaba harcadıklarını söyledi. Hiçbir siyasi oluşumun tarafı yada destekçisi olmadıklarının altını çizen Mutioğlu “Sendika bizim için bir amaç değil, Diyanet hizmet kolunda her zaman  ulvi ve kutsal hedeflerimize ulaşmak için bir araçtır” dedi.

' DİN GÖREVLİLERİNİN HAKLARINI KORUYACAĞIZ"
20.11.2022 - 21:47
Güncelleme 20.11.2022 - 21:52
Haber Merkezi

Diyanet Birlik Sen Düzce İl Temsilcisi Ahmet Mutioğlu Sendika İşyeri Temsilcisi Veli Sert ile birlikte gazetemizi ziyaret etti. Sendikanın faaliyetleri hakkında önemli bilgiler verdi.

“ÖRNEK FAALİYETLER YAPACAĞIZ”

Mutioğlu, örnek faaliyetler yapmak için kurulduklarını belirterek “İslami, insani ve milli değerlerimize sahip çıkarak birlik beraberlik içerisinde  köklü geçmişimizi unutmadan, günümüzün gelişmelerini göz önünde tutarak, Diyanet hizmet kolunda sendikal harekete ivme ve örnek olacak faaliyetler yapmak için kurulmuştur. Diyanet Birlik Sen; haksızlık karşısında susmadan, güce boyun eğmeden hür sendikacılık anlayışı içerisinde kalarak din görevlilerimizin ekonomik, sosyal, kültürel ve meslekî hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek amacıyla hak arama mücadelesi yapmaktadır” diye konuştu.

“HİÇ BİR SİYASİ OLUŞUMUN TARAFI DEĞİLİZ”

Sendika olarak kayırmacılığa karşı liyakatin tercih edilmesi, torpil ve iltimasın yok edilmesi için çabalayacaklarını vurgulayan Mutioğlu hiçbir siyasi oluşumun tarafı olmadıklarını kaydederek “Hiçbir siyasi partinin ne taraftarı ne şakşakçısı ne arka, ne ön veya yan bahçesi değildir.

Siyasetin değil Diyanet çalışanlarının sendikası olarak siyasete payandalık yapmadan sendikacılığa katkı sağlamaya çalışıyoruz. Doğru nereden ve kimden gelirse gelsin yanında oluruz, yanlışta kimden ve nereden gelirse gelsin karşısında dururuz. Daima hakkı ve adaleti savunuyoruz. Haksızlığa ve itibar kaybına uğratılan üyelerimizin sonuna kadar hakkını aramak, Din görevlisinin hakkını ve itibarını alması için mücadele etmek ve her zaman üyelerimizin yanında olmak tek amacımızdır” şeklinde açıklama yaptı.

“SORUNUN DEĞİL ÇÖZÜMÜN PARÇASIYIZ”

Ahmet Mutioğlu sorunun değil çözümün parçası olmaya gayret gösterdiklerini ifade ederek “Sendikamız Diyanet Birlik Sen hür, itibarlı, onurlu, şahsiyetli, ilkeli ve kararlı hak arama mücadelesini amaç edinmiştir. Yaptığımız her faaliyette inanç, samimiyet, sevgi, sabır, heyecan, cesaret ve ahlak esaslarını ilke olarak alıyoruz. Diyanet Birlik Sen Sendikası olarak hiçbir zaman sorunun değil, çözümün bir parçası olmaya gayret gösteriyoruz” dedi.

“SORUNLARI BİLİYORUZ, ÇÖZECEĞİZ”

Diyanet çalışanlarının sorunlarını bildiklerini hatırlatan Mutioğlu çözüm için gerekeni yapacaklarını belirterek “Sendikamıza üye kazandırmak için hiç bir sendikayı karalamadan, küçük düşürmeden, rencide etmeden, sevgi ve hoşgörüyü esas alarak örnek bir sendikacılık faaliyeti yürütüyoruz. Bütün Diyanet çalışanlarını sendikasından dolayı ayırt etmeden sevgi ve muhabbetle kucaklayarak hizmet etmekten şeref duyuyoruz. Sendikacılığı ve mevzuatı bilen Yönetim Kurulumuzla Diyanet çalışanlarının sorunlarını biliyor çözümü için çaba sarf ediyoruz” diye konuştu.

 Haber: Elif Varol

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar