Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BU YIL BALIĞA DOYACAĞIZ

Karadenizli balıkçılar, av yasağının kalkmasına günler kala hazırlıklarını tamamlıyor. Akçakoca Balıkçı Barınağı Kooperatif Başkanı Mustafa Karakaş, "Gözlemlediğimiz kadarıyla palamutta en iyi sezon olacağını düşünüyoruz" dedi.

25.08.2022 - 11:06
Güncelleme 26.08.2022 - 12:41
İHA

C

“Palamut sezonu olacak”


Palamutun en iyi sezonu olacağını söyleyen Karakaş, “Gözlemlediğimiz kadarıyla palamutta en iyi sezon olacağını düşünüyoruz. Lüfer, istavrit bol miktarda ve gündemde olan balıklarımız bunlar. Hava şartlarına bakacak olursak bol av olacak şekilde hava şartları var. Çok sert fırtınalar olmadığı sürece her gün bol balık çıkacaktır. Bu da zaman içerisinde tezgahlara ve tüketiciye de yansıyacak. Şu anda fiyatlara baktığımızda çok yüksek değil. İri palamut 40 lira, biraz düşük palamutlar 15 liradan satılıyor. Mezgit ve barbun balığında artış var. Bolluk var, halkımız ucuz balık yiyecek diye düşünüyoruz” diye konuştu.


Editör: D. Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar