Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

YAPILACAK İŞBİRLİKLERİ KONUŞULDU

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur Aynan Düzce Adige Kültür Derneğini ziyaret ederek Dernek Başkanı Ayşe Sezgin ve Dernek üyeleriyle bir araya geldi.

YAPILACAK İŞBİRLİKLERİ KONUŞULDU
15.11.2023 - 11:33
Haber Merkezi
1

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur Aynan, Düzce’nin kültür mozaiğinin önemli bir parçası olan Düzce Adige Kültür Derneği'ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Ayşe Sezgin ve dernek üyeleriyle bir araya gelen Aynan, Adige kültürü ve Dernek çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Ziyarette, Adige kültürüne ait sözlü ve yazılı eserler, halkoyunları, müzik gibi sanatsal faaliyetler, Adige dilinin öğretilmesi ve kullanımının yaygınlaştırılması, dernek bünyesinde yürütülen kültürel ve sanatsal çalışmalar, kültürel etkinliklerin ve projelerin planlanması konuları ile Adige kültürünün gelecek nesillere aktarılması yönünde yapılacak işbirlikleri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Düzce Adige Kültür Derneği Başkanı Ayşe Sezgin, ziyaretinden dolayı İlknur Aynan’a teşekkür ederek, derneğin kültürel yayınlarından oluşan kitap seti taktim etti.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Meraklı Düzceli
    Meraklı Düzceli
    15.11.2023 12:39

    Yeni kültür müdürüne görevinden başarılar dileriz. Çerkeslerde Düzce mizin güzel ve güzide bir topluluğudur.

Resmi İlanlar