Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

AFETLERE KARŞI DİRENÇLİ ŞEHİRLER OLUŞTURULMALI

Afetlere karşı dirençli şehirler oluşturulması gerektiğine dikkat çeken Vali Selçuk Aslan özellikle deprem afetine karşı dayanıklı bina inşa edilmesinin oluşabilecek zararları askeri seviye indirmenin en önemli unsur olduğunu vurguladı

AFETLERE KARŞI DİRENÇLİ ŞEHİRLER OLUŞTURULMALI
11.11.2023 - 22:41
Güncelleme 11.11.2023 - 22:44
Haber Merkezi
1

Düzce Valisi Selçuk Aslan, 12 Kasım depreminin 24 yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajında afet ve acil durum bilinci ile hareket edilmesi gerektiğini söyledi. 

Afetlere karşı daha duyarlı tedbirli ve hazırlıklı olunması gerektiğinin altını çizen Selçuk Aslan mesajında şu ifadeleri kullandı:

12 Kasım 1999 tarihinde meydana gelen, merkez üssü İlimiz olan, Türkiye tarihinin büyük afetleri arasında yerini alan Düzce Depreminin üzerinden 24 yıl geçti.

Bu deprem; kardeşimiz, annemiz, babamız, evladımız, komşumuz, tanış olduğumuz 845 canımızı bizlerden koparırken büyük yıkımlara ve acılara vesile olmuştur.

Sevdiklerimizi kaybettik, evlerimizi kaybettik, büyük acılar yaşadık ama umudumuzu asla kaybetmedik. Yaşanan felaketi aşmak ve zarar gören şehrimizi yeniden inşa etmek için devletimizin destek ve teşvikleri ile Düzceliler olarak var gücümüzle, azimle ve kararlılıkla çalıştık.

Ülkemizin deprem kuşağında olduğu gerçeğinden yola çıkarak, hep birlikte yaşanabilecek afetlere karşı daha duyarlı, tedbirli ve hazırlıklı olmalıyız.

Tüm vatandaşlar olarak afet ve acil durum bilinciyle hareket etmeli ve hassasiyet göstermeliyiz.

Ülke olarak yaşadığımız afetlerden de dersler çıkararak meydana gelebilecek her türlü doğal afet veya olağanüstü durumlarda vatandaşlarımızın can ve mal kaybı yaşamaması için devletimiz tüm imkan ve kapasitenin hızla seferber edildiği dinamik bir örgütlenme ile tüm gücüyle ve kurumlarıyla sahada olmuştur, olmaya da devam edecektir.

Afetlere karşı dirençli şehirler oluşturmamız, özellikle deprem afetine karşı dayanıklı bina inşa edilmesi, oluşabilecek zararları asgari seviyeye indirmenin en önemli unsurudur. Bu doğrultuda, devletimizin almış olduğu tedbirleri uygulamak ve duyarlı olmak hepimizin asli görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 12 Kasım 1999 Depremi’nin yıl dönümünde, ilimizin ve tüm vatanımızın benzer felaketlerle bir daha yaşamamasını Yüce Allah’tan niyaz ediyor, depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine baş sağlığı diliyorum.


Editör: D. Damla

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Alphan İnan
    Alphan İnan
    12.11.2023 03:35

    Yerden göğe kadar haklısınız sayın valim.

Resmi İlanlar