Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

İŞTE FINDIKTA SON FİYAT...

Serbest piyasa fındık fiyatlarında yaşanan sert düşüş durdu. Fındık üretim merkezlerinde fiyatlar bu hafta yatay seyrediyor.

İŞTE FINDIKTA SON FİYAT...
2.11.2023 - 15:29
Haber Merkezi

Serbest piyasa fındık fiyatlarında geçtiğimiz haftalarda yaşanan sert düşüş duraksadı. Karadenizli üreticinin yakından takip ettiği serbest piyasada bu sezon sert dalgalanmalara sahne oluyor. Fiyatlar bir çıkıyor, bir iniyor. Set çıkış ve düşüşler piyasayı sallıyor.

TMO fındık alım fiyatını bu sezon levant kalite için 82.5 TL, levant kalite için 84 TL’den açıklandı. Serbest piyasa TMO’nun altında açıltı. TMO alımlara 28 Ağustos’ta başlayınca, borcu olan üretici fındığını tüccara 74 ile 76 TL’den sattı. Üretici fındığını 100 TL’den tüccara satarken kimi üretici 120 TL beklentisi içerisine girdi.

Fiyatlar yukarı değil aşağı inmeye başladı. Piyasa panik oluştu. Panik arttıkça fiyatlar düştü. Fındık fiyatları uzun süre 88 ile 92 TL arasında işlem gördü

Ekim ayı fındık piyasası için dalgalanma ayı oldu. Fiyatlar küçük farklarla çıkıp düşmeye başladı. Geçen hafta yaşanan düşüşler bu hafta durdu.  2 Kasım Perşembe günü serbest piyasada 50 randıman fındık 89 TL’den işlem görüyor.

Serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak şu şekilde (2 Kasım 2023): 

Samsun serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 87 TL

Giresun'da serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 91 TL

Trabzon serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 86 TL

Ordu serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 89 TL

Sakarya serbest piyasa fındık fiyatları güncel olarak: 87 TL

 


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar