Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

CADDE FENER ALAYI İLE AYDINLANDI

Sokakların Fener Alayı ile aydınlandığı Düzce’deTürk bayrakları ve meşaleler ile yürüyüş yapıldı.

CADDE FENER ALAYI İLE AYDINLANDI
19.05.2023 - 13:24
Haber Merkezi

Türkiye, tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olan Atatürk’ün Samsun’a ayak basarak milli mücadele ateşini yaktığı 19 Mayıs 1919 tarihini bir kez daha saygıyla yad ediyor. Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı kabul edilen ve gençliğe bir milli bayram olarak hediye edilen bu önemli günün 104. yıl dönümünde Düzce’de coşku dolu onlar yaşanıyor.  

Düzce’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Fener Alayı yürüyüşü düzenlendi.   Belediye Meydanında başlayarak AnıtparkMeydanı’na yürüyen coşkulu kalabalık muhteşem etkinlikte buluştu. 15-19Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 104. yıldönümü kutlamaları Düzce’de akşam saatlerinde de devam etti.

Gençlikve Spor İl Müdürlüğü ile Düzce Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği, Düzce Belediyesi önünden başlayan ve yaklaşık bin kişinin katıldığı fener alayında vatandaşlar, gençler ve sporcular ellerinde taşıdıkları meşalelerle Düzce Belediyesi Mehteran Takımına eşlik ederek Anıtpark Meydanı’na kadar yürüdü. Anıtpark Meydanı’nda sona eren yürüyüş ardından Düzce Belediyesi mehteran Takımı konser verdi.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar