Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

İSTANBUL CADDESİ'NE HALA YASAK GELMEDİ

Bolu’da araç trafiğine kapatılan İzzet Baysal Caddesi’nde motosiklet ve elektrikli bisikletlere kapatıldı. Caddeyi kullanan motosiklet sürücülerine ve elektrikli bisiklet sürücüleri ise araçlarının kontaklarını kapatarak caddeyi terk ederek ara sokaklara gitmek zorunda bırakıldı.

İSTANBUL CADDESİ'NE HALA YASAK GELMEDİ
1.05.2023 - 15:11
Güncelleme 1.05.2023 - 15:15
Özel Haber

Düzce’de ise İstanbul Caddesi’ni kullanan yayalar için büyük tehlike oluşturan motosiklet ve elektrikli bisiklet sürücüleri içinde aynı yasağın getirilmesi bekleniyor.

Bolu’da yıllar önce kentin en önemli caddesi olan İzzet baysal Caddesi araç trafiğine kapatılarak yaya trafiğine açıldı. Yayaların kullandığı caddede motosiklet sürücüleri ve elektrikli bisiklet sürücüleri, tehlikeli araç kullanınca cadde il trafik komisyonu kararı ile motosiklet ve elektrikli bisiklet kullanımına kapatıldı.

Belediye Zabıta ekipleri ve trafik ekipleri caddede denetim yaparak, caddeyi kullanan motosiklet ve elektrikli bisiklet sürücülerini caddeyi kullanmamaları konusunda uyarılarda bulundu. Ekipler ayrıca caddeyi kullanan sürücülerin kontaklarını kapattırarak araçlarını ellerinde iterek caddeyi terk etmelerini de istediler. Araç sahipleri de araçlarını iterek yan yollara çıktılar. Düzce’de De Kazalar An Meselesi Düzce Belediyesi tarafından İstanbul Caddesi’nde düzenleme çalışmaları çerçevesinde araç trafiğine kapatıldı. Ancak motosiklet ve elektrikli bisikletler tarafından halen kullanılmaya devam ediyor.

Özellikle motosiklet sürücüleri yayalara aldırış etmeden sürat yaptıkları caddede bisiklet yolunu kullanmalarına rağmen yayalara aldırış bile etmeden son sürat motorlarını kullanıyor. Elektrikli bisiklet sürücüleri ise hem hızlı giderken zaten sessiz çalışan araçların gelişini duymayan yayalar için büyük risk oluşturuyor. Bu kadar riskin yer aldığı caddenin ne zaman elektrikli bisikletlere ve motosikletlere kapatılacağı ve yayaların rahat bir şekilde yürüyeceği ise Düzceliler tarafından merak ediliyor.

(Haber: S. Akyol)


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar