Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BEYAZ ET DE HAYAL OLUYOR

Fiyatı nedeniyle kırmızı et alamayan vatandaş artık zor bela aldığı beyaz ete de ara vermek zorunda kalacak. Zam furyasına beyaz et de dahil edilirken fiyatlara yüzde 20 zam geliyor

BEYAZ ET DE HAYAL OLUYOR
1.05.2023 - 14:51
Haber Merkezi

Ramazan öncesinde başlayan beyaz et zamlarının art arda gelmesi nedeniyle vatandaşa fiyatları anlatmakta güçlük çektiklerini söyledi. Kasaplar, alım gücü düşen vatandaşların zamlardan kendilerini sorumlu tuttuğunu ifade etti. Bir kasap, "Vatandaş kırmızı et, balık alamıyor. Alabildiği tavuktu. Ona da sürekli zam yapılıyor" dedi.

TAVUK KANAT FİYATI 140 TL OLACAK

Bir diğer kasap ise, daha önce 5-6 liraya satılan tavuk sırtı kemik ve çorbalık olarak bilinen ürünün şimdi 25 lira olduğunu, pazartesiden itibaren ise 35 liraya çıkacağını söyledi. Ayrıca, tavuk kanat fiyatlarının geçen yıl bu dönemde 25-30 lira iken pazartesiden itibaren 140 liraya yükseleceği belirtildi.

BU ZAMLARI VATANDAŞA ANLATMAK ZOR

Fiyatlara ilişkin bilgi veren kasaplar, bu zamları vatandaşa anlatmanın zor olduğunu ifade etti. Yapılan hesaplamalara göre, yüzde 20 zam yapıldığı takdirde tavuk eti çeşitlerinin bazılarında fiyatlar neredeyse 200 liraya dayanacak. Örneğin, tavuk kanatın kilogram fiyatı 160 liraya, bütün tavuğun kilogram fiyatı 75.48 TL'ye, tavuk but kilogram fiyatı 191.88 TL'ye, tavuk bonfilenin kilogram fiyatı ise 108.38 TL'ye çıkması bekleniyor.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar