Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ET FİYATI DÜŞÜŞE GEÇTİ

Kilosu 190 TL olan kıyma satın almak için sıraya girdiler.  Bir kişinin fiyatın düşmesinden istifade ederek 10 kilogram birden et satın almak istemesi ortamı gerdi. 

ET FİYATI DÜŞÜŞE GEÇTİ
30.04.2023 - 16:56
Güncelleme 1.05.2023 - 10:39
Özel Haber

Artan hayat pahalılığı sonrasında kırmızı et fiyatlarına zamlar üst üste gelmeye başladı. Temel gıda ve et ürünlerinde yaşanan artış sonrasında birçok vatandaş uygun market indirimlerini araştırmaya başladılar. Dana kuşbaşı, biftek ve kıyma başta olmak üzere birçok üründe indirim fırsatı duyuruldu. 

Düzce’de zincir marketlerde  avantajlı fiyatlardan ve geçerli indirimlerden yararlanmak isteyenler  marketin yolunu tuttu.  1 kilogram kıymanın 190 TL’ye indiğini öğrenenler marketin yolunu tuttu. Dana kuşbaşının kilosu ise 279,90 TL’ye kadar düştü. 

Düzce’de bir zincir markette düşen et fiyatından faydalanmak   isteyenler  Metrelerce oluşan kuyrukta bekledi.  Et sırasında zaman zaman gerkin anlar yaşandı. Bir vatandaşın 10 kilo birden et almak istemesi market yetkililerini müdahale ettirdi.  Etin stoğunun az olduğu gerekçe gösterilerek 1 kilodan fazla satış olmadığı anlatıldı. Bazı vatandaşlarda yoğun talep nedeniyle yarım kilogram kıyma alabildi.  

 

Haber= S. Akyol 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar