Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ÖZEL GEREKSİNİMLİ PROJE UYGULAMASI BAŞLIYOR

Düzce’de, özel gereksinimli bireylere sosyal iletişim becerileri ve bağımsız yaşam konularında destek sağlayarak toplumla bütünleşmelerini kolaylaştıracak projenin uygulaması başlıyor.

ÖZEL GEREKSİNİMLİ PROJE UYGULAMASI BAŞLIYOR
29.04.2023 - 13:25
Özel Haber

Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu bahçesinde gerçekleştirilecek ve 10 gün sürecek etkinliklerle alanında uzman bir çok isim tarım, sanal gerçeklik, spor, sanat dallarında çalışmalar yapacak. 

Düzce’de bir çok resmi ve özel kurumun destekçisi olduğu proje, özel gereksinimli bireylere hizmet sunan kişiler ve özel gereksinimli bireyler arasında bilimsel uygulamaların yaygınlaşmasını amaçlıyor. 

TÜBİTAK 4008 projeleri arasında Türkiye’de ilk 42 proje arasına giren “Sürdürülebilir bahçe temelli eğitim uygulamalarının Otizm spektrum bozukluğuna sahip bireylerde ve onların ebeveynlerine üzerine etkilerinin değerlendirilmesi ve içerik oluşturması” başlıklı proje 2 Mayıs 2023 tarihinde Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okul bahçesinde yapılacak açılış ile birlikte başlayacak. 10 gün sürecek farklı etkinliklerden oluşan proje kapsamında alanında uzman eğitmenler tarafından yürütülecek etkinlikler de tarım, sanal gerçeklik, spor ve sanat dallarında çalışmalar yapılacak.

(Haber: Ç. Özkurt)


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar