Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

SOĞUK HAVA KAPIYA DAYANDI

Düzce’de hava sıcaklıkları bugünden itibaren 7 derece düşecek. Gece saatlerinde sıcaklığın -3 dereceye kadar inmesi bekleniyor. Meteoroloji Düzce için zirai don uyarısı yaptı.

SOĞUK HAVA KAPIYA DAYANDI
27.03.2023 - 15:44
Haber Merkezi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ülke genelinde hava sıcaklıklarının düşeceğini duyurdu. Meteoroloji verilerine bakıldığında Düzce’de sıcaklığın ortalama 7 derece düşeceği görüldü. Bugün dereceler Düzce’de 15’i gösterecek. Yarın ise 9 dereceye düşecek. Ayrıca 30 Mart Perşembe gecesi sıcaklık düşüşünün -3’ü bulması bekleniyor. Hafta boyunca Düzce genelinde yağışlarında etkili olacağı görülüyor. Yüksek kesimlerde kar bekleniyor. Meteoroloji Düzcelileri zirai dona karşı tedbir almaları konusunda uyarıyor. 

Yapılan son değerlendirmelere göre; tüm Türkiye Salı günü̈ kuzeybatı kesiminden başlayarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek.

Hava sıcaklıklarının 8-15 derece azalarak mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor. Soğuk havayla birlikte yağışların; Düzce, Zonguldak, Bartın kıyı kesimlerinde yağmur, Batı Karadeniz’in iç kesimleri Düzce, Zonguldak, Bartın, Bolu, Karabük ile Çankırı ve Kırıkkale çevrelerinde Çarşamba gece ilk saatlerden itibaren karla karışık yağmur ve kar şekline dönüşeceği tahmin ediliyor. Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri bölgenin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere zirai don bekleniyor. Rüzgârın, Salı günü bölge genelinde güneybatılı yönlerden kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. 

Soğuk havanın, yer yer etkili kar yağışları ile kuvvetli rüzgâr ve fırtınayla birlikte ulaşımda aksamalara, zirai dona, buzlanma ve sağlık sorunları gibi olumsuzluklara sebep olabileceği belirtiliyor. 


Editör: D. GAZETESİ