Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

SABİT FİYAT UYGULAMASI DÜZCELİYİ MEMNUN ETTİ

Ramazan ayı ile birlikte ülke genelinde olduğu gibi Düzce’de de et tüketimi arttı. Tarım Kredi Market zincirlerinin başlattığı sabit fiyat uygulaması Düzceliyi memnu etti. Fahiş et fiyatlarının cep yaktığını söyleyen Düzceliler uygulama sayesinde daha ucuza et alabildiklerini belirttiler.

SABİT FİYAT UYGULAMASI DÜZCELİYİ MEMNUN ETTİ
27.03.2023 - 13:27
Özel Haber

Ramazanda et fiyatlarındaki spekülatif artışların önüne geçmek için Et ve Süt Kurumu ile Tarım Kredi Market zincirleri arasında protokol imzalandı.

Kıymanın kilogramı 140 liradan, kuşbaşı etin kilogramı ise 150 liradan satışa sunuldu. Uygulama öncesinde bu fiyat bazı marketlerde kıymada 280 TL’yi, kuşbaşında ise 350 TL’yi bulmuştu.

Eti özellikle Ramazan ayında ucuza tüketecek olmanın kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Düzceliler uygulamanın Ramazan ayı sonrasında da devam etmesini istedi. Tarım Kredi Kooperatif Marketi sadece ette değil temel gıda ve temizlik ürünlerinde fiyatlarını sabitledi.

Düzenlenen kampanya ile marketlerde satışı devam eden pirinç, nohut, fasulye, mercimek, ayçiçek yağı, salça, zeytin, çay, şeker, ESK’ya ait et ürünleri gibi temel gıda ürünleri ile deterjan, sabun çeşitleri, peçete ve kâğıt havlu gibi temizlik ürünlerini içeren yaklaşık 900 ürün çeşidinde Ramazan ayı boyunca fiyat artırımı yapılmayacak.


Editör: D. GAZETESİ