Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DEPREM BÖLGESİ İÇİN SEFERBERLİK SÜRÜYOR

Vali Cevdet Atay, deprem bölgesine şu ana kadar yaklaşık 900 konteynerin gönderildiğini söyledi. Üretim merkezlerinde iş güvenliğine çok dikkat ettiklerinin altını çizen Atay, konteynerlerin depremzedelere sıcak yuva olmasının kendilerini motive ettiğini vurguladı.

DEPREM BÖLGESİ İÇİN SEFERBERLİK SÜRÜYOR
21.03.2023 - 13:08
Güncelleme 21.03.2023 - 13:27
Haber Merkezi

Düzce Valiliği’nin deprem bölgesindeki barınma ihtiyacının giderilmesine yönelik başlattığı seferberlik sürüyor. Vali Cevdet Atay Gazeteciler Cemiyeti üyelerini  1. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki üretim merkezinde ağırladı. Atay günlük ortalama 75 konteyner ürettiklerini belirtti.  

24 SAAT ESASINA GÖRE ÇALIŞIYORLAR
Cevdet Atay, Özel İdare ekiplerinin merkezlerde 24 saat esasına göre canı gönülden çalıştıklarını belirterek “Depremden sonra Özel İdaremiz ile bir araya gelerek deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlarımızın barınmalarına destek olmak amacıyla hızlı bir şekilde konteyner üretim merkezlerinin kurulumunu sağladık.

Bu alanlar boştu ve depo olarak kullanılıyordu. Buraları üretim merkezi haline getirdik. Özel İdare ekiplerinin üretim yaptığı 5 merkezimiz mevcut. Bizim için bu çalışma çok önemli. Bölgede yaşayan depremzede vatandaşımız bu konteynerlerde nasıl ısınıyorsa bizim de öyle içimiz ısınıyor. Bu durum bizi çok motive ediyor. Burada arkadaşlarımız canı gönülden 24 saat esasına göre çalışıyorlar” dedi. 

GÜNLÜK 75 KONTEYNER ÜRETİLİYOR
Günlük otalama 75 konteyner üreterek bölgeye gönderdiklerini kaydeden Atay, hedeflerinin 100 olduğunu vurgulayarak “Çalışan herkes şunun farkında buradan giden her konteyner orada bir aileye yuva oluyor. Büyük heyecanla üretim yapmaya devam ediyoruz. Bu gün toplam üretimimiz günlük 75 bandında. İlerleyen günlerde bunu 100 bandına yükselteceğiz” diye konuştu. 

YALITIM ÇOK KALİTELİ
Konteynerlerin yalıtımı için çok kaliteli bir malzeme kullandıklarını belirterek “Yalıtım konusunda çok kaliteli. Yalıtım malzemesi kendi ilimizde üretim yapan bir fabrikanın ürünü. Bu fabrikamız taahhütleri olduğu halde mal satışını durdurdu. Sadece bölgedeki insanların bir an önce sıcak yuvaya kavuşmaları için bize ürün veriyorlar” şeklinde açıklama yaptı. 

900 KONTEYNER GÖNDERİLDİ
Atay şu ana kadar bölgeye yaklaşık 900 konteynerin gönderildiğini, sevkiyatında AFAD koordinasyonunda yapıldığını kaydederek “Şimdiye kadar bölgeye 900 civarında konteyner gönderdik.

Sayın Bakanımızın talimatıyla bölgede altyapısı olan yerlere konteynerlerimiz yerleştiriliyor. Tüm nakliye işlemlerimiz AFAD’ın gözetiminde yapılıyor. Her hangi bir kar amacı gütmüyoruz. Tek amacımız bir an önce bölgeye ihtiyacı karşılayabilecek kadar konteyner göndermek” dedi. 

İŞ GÜVENLİĞİNE ÇOK DİKKAT EDİLİYOR
Merkezlerde iş güvenliğine çok dikkat ettiklerini dile getiren Atay şöyle devam etti: “Buradaki herkesin vicdanı rahat. Huzur içerisindeyiz. Orada konteyner ihtiyacı olanların duaları burada emek veren herkese ulaşacaktır. Bu bir amir, memur zihniyeti ile değil, tüm üretim merkezlerini günde en az 3’e kez geziyorum.

Gerekli uyarıları yapıyorum. Eksikleri söylüyorum. Beni görünce arkadaşlarımız daha titiz ve daha dikkatli çalışıyorlar. İş güvenliğine çok önem veriyoruz. Çalışan arkadaşlarımızın sigortasının yapılıp yapılmadığını bizzat ben kendim denetlettiriyorum. Biz bu işi yaparken çalışanlarımızın sağlığını da korumamız gerekiyor. Vicdanımız rahatlıyor. Bunun yanında konteyner dükkanları da yapıyoruz. Engelli vatandaşlarımız için de üretime başladık. Bu yapılan iş hepimizin gururunu okşuyor ve vicdanını rahatlatıyor.”


Editör: D. GAZETESİ