Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

CHP-HDP GÖRÜŞMESİNE SERT TEPKİ

18 Mart’ta Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Düzce Şube Başkanı Malûl Gazi Abdullah Markuş gerçekleştirilmesi planlanan CHP-HDP görüşmesine tepki gösterdi.

CHP-HDP GÖRÜŞMESİNE SERT TEPKİ
16.03.2023 - 17:37
Güncelleme 16.03.2023 - 23:02
Haber Merkezi

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Düzce Şube Başkanı Malûl Gazi Abdullah Markuş Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününde HDP ile görüşecek olmasını eleştirdi. 

Markuş, açıklamasında sert ifadelere yer vererek “Biz Şehit aileleri ve Gaziler 18 Mart Çanakkale zaferi ve Şehitleri anma günü nedeniyle  şehitlerimizin huzuruna çıkıyoruz. Onlar ise arkasını terör örgütlerine dayayanların, teröristlere kucak açanların, şehitlerimizin katillerine, alkış tutanların huzuruna oy istemeye ve verecekleri vaatleri görüşmeye çıkıyor. Amacımız Türkiye’nin kazanması diye söylemler üretenlere  sesleniyorum; Bir kez daha gösterdiniz, Sizin amacınız; milletin, memleketin sorunları değil, sizin amacınız siyasi rant, koltuk ve menfaat” dedi. 

Kılıçdaroğlunun HDP görüşmesi için bu günü seçmesine tepki gösteren Markuş, şöyle devam etti: “Vatanı, Bayrağı ve kutsal değerleri uğrunda Şehitlerimizin kanında elleri olan parti ile 18 Mart Şehitler gününde görüşmek de nedir ? Şehitlerimizin aziz hatıraları incitilmiş ve başta  Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm gazilerimizin yaralarına tuz basılmıştır. Bu şehitlerimizi ve gazilerimizi yok sayarak teröristleri muhatap almak anlamı taşımaktadır.  

Bizlere bundan daha büyük bir hakaret olamaz!
Her fırsatta söylediğimiz gibi yineliyoruz. HDP terör örgütünün siyasi  uzantısı değil, Terör Örgütü HDP’nin silahlı kanadıdır.  Ülkenin birliğine ve beraberliğine kast ederek, askerimizi, polisimizi ve bebekleri katleden bu hainleri muhatap alanları bu aziz millet affetmez, bizler asla affemeyiz! "Öl söz verme, öl sözünden dönme" düsturuyla,Biz bu vatana, bu bayrağa ve bu millete söz verdik.

Sözümüzden dönmeyiz
Dün nerde duruyorsak bugün de aynı yerdeyiz. Bizim sözümüz net ve gayet açık anlayanlara! Biz şehit aileleri ve gaziler Vatan ve Bayrak uğrunda can verip, şehadet şerbeti içer, hainlerle pazarlık sofrasında şehit kanı içenleri affetmeyiz.”


Editör: A. Beşer Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar