Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

HAYALLERİ KENDİ İŞ YERLERİNİ AÇMAK

Düzce'de pastacılık kursunda eğitim alan kadınlar hem boş vakitlerini değerlendiriyor hem de hamurun püf noktalarını öğreniyor. Kursta hünerlerini sergileyen hayali ise kendi işletmelerini açmak.

10.03.2023 - 11:50
Güncelleme 10.03.2023 - 12:05
İHA

Düzce Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan pastacılık kursuna kadınlar yoğun ilgi gösteriyor. 20 kadının yer aldığı kursta pastacılık konusunda her detay tek tek kursiyerlere anlatılıyor. Hamurun nasıl açılacağı, hangi teknikler ile pişirilmesi gerektiği üzerine eğitim alan kadınların hayali ise işletme açmak.

Kursiyerler ile birlikte çeşit çeşit pastalar yaptıklarını söyleyen eğitmen Pelin Furuncuoğlu, "Ülkemizin yaşadığı büyük deprem felaketi sonrasında kursiyerlerimize daha çok moral olduğunu düşünüyorum. Birçok ürünü öğreniyorlar. Sektörde aktif olarak çalıştıklarında onlara katlı sağlayabilecek ürünler, teknikler, detaylar öğreniyorlar. Kursumuz bu şekilde devam ediyor" dedi.

"İşletme açmayı düşünüyorum"
Boş vakitlerini değerlendirmek amacıyla kursa katılan 18 yaşındaki Rüveyda Demiroğlu ise "Zamanımı değerlendirmek için pastacılık kursuna geliyorum. Pastacılık üzerine de biraz becerim olduğunu düşünüyorum. Kendimi geliştirmek için buraya geldim. İlerleyen zamanlarda kendimi biraz daha geliştirip, işletme düşünüyorum" dedi.


Editör: D. GAZETESİ
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar